Wpis z mikrobloga

17 maja przypada światowy dzień walki z homofobią, transfobią oraz bifobią. Niezależnie od podziałów politycznych każdy szanujący się liberał i wolnościowiec powinien wspierać walkę tych środowisk o równe prawa.

#neuropa #lgbt #homoseksualizm #transseksualizm #biseksualizm wołamy też #4konserwy wśród was również są te mniejszości. :)
LiberalniDemokraci - 17 maja przypada światowy dzień walki z homofobią, transfobią or...

źródło: comment_me8RJv7SSHuB7KXcwDHHrb3KGeMocTox.jpg

Pobierz
  • 80
  • Odpowiedz
Niezależnie od podziałów politycznych każdy szanujący się liberał i wolnościowiec powinien wspierać walkę tych środowisk o równe prawa.


@yggdrasill:

Wolnościowi to Wy jesteście tylko i wyłącznie jeśli chodzi o podejście do preferencji seksualnych. A przynajmniej Wasza aktywność na mirko się do tego sprowadza.


Jak @LiberalniDemokraci mają Ci to napisać, żebyś zrozumiał pierwsze zdanie jak należy?
  • Odpowiedz
@K_Wittchen: Ojej, ojej. W kontekście się chyba zgubiłeś. Przejrzyj sobie aktywność tych "wolnościowców". Nie mieliby co robić, gdyby nie tworzyli sobie sami problemów. Transfobia, bifobia, ja #!$%@?ę. Polak zły, bo Polak bifob i transfob. Najważniejsza rzecz na świecie to nie być homofobem.
  • Odpowiedz
@Lordon: swojego prostackiego języka używaj w stosunku do swojej mamy, czarno

@Kejran: A obraźliwe komentarze w stosunku do osób o odmiennej orientacji to tu się same zrobiły. Z pewnością też, obawy par homoseksualnych są bezzasadne i bez strachu mogą wyjść z domu trzymając się za rękę czy przytulić/pocałować się na pożegnanie.

@lazer: Eh umysł prawaka zawsze daje raka. Zajrzyj do słownika PWN, chyba że też jest lewacki. "homofobia «silna niechęć
  • Odpowiedz
@LiberalniDemokraci:

No wypadałoby, żeby nie być tym homofobem, czemu masz z tym tak duży problem?

Mam problem z tym, że wciskacie ludziom ten problem na siłę do głów bez sensu. Jak ten głupi ksiądz, co mówi w kościele do wiernych, że ci co są nieobecni do kościoła nie chodzą. No gdzie w tym logika? Dlaczego mam się przyłączać do idei, która mnie kompletnie nie dotyczy? Dlaczego mam gloryfikować postawy, których
  • Odpowiedz
@LiberalniDemokraci:
Homofobia – strach przed homoseksualizmem i homoseksualistami, awersja, nieufność, nienawiść i wrogość do nich oraz ich dyskryminacja.

O czym Ty do cholery piszesz?

Przykro mi ale to nie Ty definiujesz co
  • Odpowiedz
Niezależnie od podziałów politycznych każdy szanujący się liberał i wolnościowiec powinien wspierać walkę tych środowisk o równe prawa.


Eh, znowu.
@yggdrasill: Jeśli jesteś wolnościowcem i Twoim zdaniem prawa są równe, no to nie ma walki którą należałoby wspierać. Jeśli jesteś wolnościowcem i Twoim zdaniem prawa nie są równe, to wspieraj, bo jesteś wolnościowcem.

Tu właśnie o to chodzi, żeby podejść do tego bez kontekstu, podziałów politycznych, by zarówno rynek był wolny i społeczeństwo
  • Odpowiedz
@lazer: homofobia – strach przed homoseksualizmem i homoseksualistami, awersja, nieufność, nienawiść i wrogość do nich oraz ich dyskryminacja[1][2][3][4][5][6][7].

^ (najprostsze źródło, czyli Wikipedia)

Semantyka u Ciebie leży po całości, lazerze. W koniaku doszukujesz się
  • Odpowiedz
@K_Wittchen: Wkleiłeś definicję z wiki i w dalszym ciągu jej nie rozumiesz. W fobii decydujący jest strach. Bez strachu nie ma fobii. Jest napisane strach + inne rzeczy, nie strach LUB inne rzeczy.
  • Odpowiedz
@yggdrasill: nie, to Ty nie rozumiesz, że definicja jednego słowa to coś innego niż definicja słów z których się składa, i robisz to intencjonalnie, żeby zejść z głównego tematu na drobne potyczki w zakresie słowotwórstwa.

homofobia – strach przed homoseksualizmem i homoseksualistami,awersja, nieufność, nienawiść i wrogość do nich oraz ich dyskryminacja[1][2][3][4][5][6][7].

Umiesz w tak proste zdania po polsku, czy jeszcze bardziej Ci popodkreślać, żebyś zrozumiał jego sens?
  • Odpowiedz
@K_Wittchen: Każda uznawana definicja homofobii ma w sobie nieodłączny pierwiastek lęku, strachu. Nie wystarczy żywić niechęć do homoseksualistów, by nazwać tę niechęć homofobią. Tak samo arachnofobią nie jest sama niechęć do pająków, lecz połączenie irracjonalnego lęku z tą niechęcią. Potyczki w zakresie słowotwórstwa zacząłeś Ty postulując jakieś inne, mniej złożone znaczenie fobii w wyrazie homofobia.
  • Odpowiedz