Wpis z mikrobloga

Mirki muszę zmienić telefon. Mój Nexus 5 niestety umiera - początkowo był problem z przyciskiem power (rozwiązałem to jakoś aplikacjami, które niesamowicie #!$%@?ą baterię), teraz niestety odwala mu coś takiego, że mniej więcej po minucie rozmowy mnie nie słychać i trzeba łączyć się ponownie. Potem kolejna 1-2 minuty rozmowy i znów z mojej strony cisza - nie wiem co się dzieje, ale prawdopodobnie czas na zmiany.

Nie chce dużo wydawać na telefon, głównie z tego względu że nie jestem wymagającym użytkownikiem - z jednej strony starczyłoby mi coś pokroju Nokii 230, bo głównie dzwonię i smsuje, z drugiej strony jednak zdarza mi się posurfować po necie i przejrzeć Facebooka, Youtube i Wykop i... w sumie tyle. Zdjęć robię mało, więc wybitnie dobry aparat niepotrzebny, muzyka sporadycznie, nieraz słucham ale audiofilem nie jestem. Bardziej wymagam od telefonu szybkości, niezawodności i płynności działania - nienawidzę jak się coś muli, laguje i wiesza, byłoby miło jakby telefon na baterii wytrzymał 1 pełen dzień.

Ile kasy? 400-600zł - to max. Tak jak mówię, stać mnie na #!$%@? iPhony 10S, ale z moim użytkowaniem telefonu wydaje mi się to bez sensu, wolę kupić za tą kasę coś innego. Moją uwagę przykuł Xiaomi 4A, fajno by było jakby ktoś opisał swoje opinie o tym telefonie, jeśli go posiada(ł), ułatwiłoby mi to wybór. Oczywiście na wszystkie propozycje jestem otwarty. Telefon MÓGŁBY być chiński, ale wolałbym na niego nie czekać miesiąc czasu - obawiam się, że nie wytrzymam tyle z obecnym Nexusem. Za wszelkie porady będę wdzięczny.

#nexus5 #android #telefony #smartfony #xiaomi #kupie
  • 13
@NH35: tak jak napisałem wyżej - z Chin byłoby taniej, ale obawiam się że przy obecnym stanie mojego Nexusa #!$%@? mnie strzeli, jak będę czekał 3-4 tygodnie na przyjazd telefonu z Chin.

@sikzmiednicy: daj link jakiś do przykładowego w tej cenie, bo nie wiem o którym modelu teraz mówisz :)
@frikuu: o jejku, własnie sprawdziłem ceny - nie wiedziałem, że one tak się dobrze trzymają!

ale nadal polecam Ci x play albo x style, mam ja, mają moi znajomi, nikt nie narzeka. Tylko cenowo troszkę wyżej niż szukasz ;p
@Haetham: tylko że chyba wtedy cło doliczą, jak to tam wygląda i skąd najlepiej zamawiać? Sry, nie bawiłem się jeszcze ze ściąganie telefonów z Chin, wiem że jest Gearbest, Banggood, Ali, coś tam jeszcze.
@frikuu: Zamawiając na #banggood przesyłkę Prority Line (chyba ona się tak nazywa) prawdopodobieństwo opłat celnych znika minimum (jak nie do zera). Cenę telefonu możesz zbić także punktami.
@frikuu: tak poza tematem, trochę smutno, że Nexusy 5 powoli odchodzą w niepamięć. Mojemu za miesiąc stukną 3 lata i hula aż miło. Fakt, że miesiąc przed końcem gwarancji go odesłałem bo się spsuł i naprawili/wymienili niemal wszystko co istotne (teraz dbam o niego ;p), ale nadal smuteczek.

To bardzo dobry telefon (nadal często pojawia się w zdjęciach opisu apek or sth), obecnie śmigam na Pure Nexus Nougat i jest git.
@frikuu: przycisk to kwestia 30 zł w serwisie lub odpowiedniego uderzenia kilka razy o coś twardego z odpowiedniej strony telefonu aby go "oddusić" (kiedyś nie wierzyłem jak przeczytałem o tym na necie ale sprawdziłem u siebie i śmiga).

Kwestia problemów z rozmową - sprawdź czy przez zestaw słuchawkowy działa. W ostatniej aktualizacji Nexusa wrzucili fix, który psuł rozmowy ale zbyt dużo osób na raz się zorientowało i zmusili Google do kolejnej