Wpis z mikrobloga

Wedlug mnie wyglada na to ze Lampart rozpracowywal dlugo jakas grupe przestepcza i zbieral materialy na jej temat. Zapewne wyskoczyla nagle sprawa Magdy, ktora sie zazebila, pojawil sie trup, sprawa stala sie bardzo medialna stad postanowili sie wlaczyc. Nie znam tej firmy ale skoro SA to nie jest to jakas firma "Janusz Sp zoo." (lub Rutkowski Patrol) wiec mieliby duzo do stracenia (prestiz, odszkodowania) formuujac tak kategoryczne wnioski jezeli bylyby wyssane z palca.
Jezeli to prawda to wydaje mi sie ze tutaj jest nadzieja, bo rozpracowujac od dawna (jeszcze przed Magda) jakas grupe mieli czas zeby zebrac materialy (podsluchy, hakerzy itd) i podejrzewam ze sprawa Magdy byla katalizatorem do wyjscia z cienia.
Pamietajmy ze biura detektywistyczne maja wejscia w policji i roznych sluzbach skad biora (kupuja?) informacje. Moga tez dzialac nieoficjalnie,naginac prawo, kupowac informacje itd. w odroznieniu do Policji, ktora dziala wedlug prawa i procedur.

Ja wiem ze sluzby sprawy Magdy nie rozwiaza w Egipcie, bo tam nie maja mocy i Egipcjanie wszytsko zatuszuja ale jezeli sa umoczeni ludzie w PL i maja dowody to ich ujebia rowno z trawa...
#magdazuk
  • 7
@worldmaster: Moga byc rozne motywy, np. dostali zlecenie na jakas sprawe ktora sie okazala wierzcholkiem gory lodowej. Nie pamietam dokladnie ale chyba w tej debacie jedynki mowili ze corka znajomego zostala dawniej porwana (cos w tym stylu). Biura detektywistyczne moga tez pracowac dla sluzb np jako podwykonawca lub wentyl bezpieczenstwa...