Wpis z mikrobloga

Częsta sytuacja na polskich forach dyskusyjnych o jakiejkolwiek tematyce technicznej:
- ktoś pyta, jak coś zrobić
- około 5 osób odpowiada, że się nie da w żaden sposób tego osiągnąć
- ja odpowiadam, że się da i piszę jak
- przynajmniej jedna osoba z tych pięciu odpowiada, że to co napisałem jest "bzdurą" albo znacznie gorzej np. że mój poziom wiedzy jest tak niski, że ten świat byłby lepszy gdybym wcale nie istniał, oczywiście napisane językiem bardzo chamskim, często ta osoba ma bardzo wysoką rangę na forum

Na przykład w jednym miejscu niedawno dostałem ostrzeżenie (trzy ostrzeżenia oznaczają automatyczną blokadę konta) za to, że na pytanie: czy można podłączyć telefon stacjonarny do sieci komórkowej odpowiedziałem twierdząco, podając przykładowy router 3G z gniazdem RJ11, którego jakiś czas temu używałem i doskonale wiem że działa prawidłowo.

Na amerykańskich forach ani razu nie spotkałem się z taką nienawiścią za udzielenie prawdziwej, chociaż mało popularnej odpowiedzi na pytanie. Dlaczego jest taka różnica między polskimi społecznościami i zagranicznymi?

#internet #polska
  • 7
@jacekprim: tak poważnie to myślę, że wynika to z kompleksów i braku przekonania o swojej wartości. Zamiast razem rozwiązywać problemy to ci ludzie starają się za wszelką cenę zdominować wszystkich naokoło. No i kończy sie na kozaczeniu. A nie daj Boże jak przyjdzie jakiś nowy i zacznie podkopywać autorytet.