Wpis z mikrobloga

Wybieranie samochodu to dramat. Nie wiem, przeleciałem już wszelkie możliwości i biegam w kółko od 2-3 miesięcy zmieniając co chwilę budżet. #!$%@?.

Szukam raczej sedana, który będzie większy niż mniejszy. Budżet - raczej nie chciałbym przekroczyć 200k.

Ogólnie jest mi teraz blisko do Lexusa GS 200t (myślę nad Elegance lub Sport, ale do Sport nowego trzeba dokładać). Przerobiłem już Audi A4 i A5 (nówki w Quattro). No i pomimo tego, że mi się mega podobają to jednak moim zdaniem są z lekka przecenione - trochę przegięcie płacić za A4 225tys, a za A5 250tys zeta (po zniżkach), a nawet przyoszczędziłem w nich na elektrycznych fotelach przy konfiguracji.

Myślałem też nad BMW, ale 3 już za rok będzie nowa, 4 sam nie wiem, 5 jest nowa i tam złożyć coś fajnego to już 300k trzeba wsadzić. F10 warto się pakować jakieś z rocznika 2015 np.? Słyszałem gdzieś, że dość awaryjne.

No i pojawił się ten Lexus GS 200t (byłem na jeździe próbnej, całkiem fajne auto, #!$%@? tylko lag na gazie), dostałem całkiem spoko ofertę (198k nówka, elegance + vip), ale zacząłem grzebać i tak dość mocno to auto jest zjeżdżane czasami - https://www.topgear.com/car-reviews/lexus/gs / http://www.caranddriver.com/lexus/gs nie wiem czy to tylko dlatego, że nie ma Diesla? WTF. Do tego ten pakiet Elegance jednak nie ma paru rzeczy, które bym chciał, jak np adaptacyjne światła, jakieś asystenty pasa ruchu etc.

Jeszcze zacząłem myśleć nad Jaguarem, ale tu znowu XE mały, XF już drożej. Jak żyć.
Infinity Q50s odrzuciłem, bo znowu jadą ludzie po tym dziwnym układzie kierowniczym.

Może jakieś używki? Coś na gwarancji bym chętnie przytulił w okolicach 150-200k.

Czy ja za dużo wymagam? Pomijam jakieś auto?
Pogodzić się z tym, że w tym budżecie lepiej łapać używki na gwarancji ale jednak lepiej doposażone? Czy po prostu nie zawracać sobie głowy jakimiś adaptacyjnymi światłami, 4x4 czy tam asystentami pasa ruchu etc.

Mirko pomusz...

edit: czy może to po prostu #!$%@?ć i za 120k kupić Superba :D

#motoryzacja #bmw #lexus #audi #jaguar #infinity
  • 92
  • Odpowiedz
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

via Android
  • 1
@AllOver widzialem jego wszystkie filmy i te i te dotyczace Lexusa gs 450h ;). Ogolnie chyba nie ma co porownywac, jedyny plus BMW to naped w tym momencie i roznica w przyspieszeniu 1s. Przy czym to 4x4 w BMW tez szalu nie robi bo to haldex w trybie 90/10. Takze sprobuje ugrac moze jakies znizki na wersje f sport w Lexusie, a jak nie to zastanowie sie czy w ogole ma ten
  • Odpowiedz
@michalind: szczerze, nie chcę się pakować w używkę za 200k. Jak mam polować na używkę to wolę złapać jakieś Audi A4 B8 z końca produkcji (2015) za 100-120k w Quattro. O, a serwis ciekawy. Dobrze działa serio? Jaką zniżkę? ;>
  • Odpowiedz
@000loki: serwis działa, zniżkę dobrą ;) GS450h z początku produkcji chodzą po ok. 130k. Nie kupisz auta tej klasy w tym budżecie. Możesz celować ewentualnie w Infinity Q50s hybrid, ale to jednak niżej niż GS.
  • Odpowiedz
@michalind: no dlatego jak mam pakowac 200k to jednak wolę nówkę. Mogę kupić wersję 200t, za 198k Elegance plus pakiet VIP.

Właśnie patrze na niemiecki market i jest sporo poliftowych A4 B8 w Quattro za 25-30k euro, co jest w sumie całkiem ciekawą opcją, bo to roczniki 2015 i jeszcze niektore mają gwarancje etc.
  • Odpowiedz
@michalind: wiem, ale tez jest spoko :) Nie kupiłbym A4 nowej przy tym jak się GS prezentuje, ale taka używka z 2014/2015 roku może nie byłaby zła.

Ostatecznie pewnie stanie na tym nowym GSie... tak na 95% ;) Mają najlepszą ofertę i auto do 2 tygodni będzie u mnie.
  • Odpowiedz
@000loki: z drugiej strony - czemu nie używka GS? Mi się na przykład przedlift podoba dużo bardziej niż polift.
Utrata wartości też mniejsza (nie wiem, jak długo trzymasz samochody).
  • Odpowiedz
@michalind: patrze na uzywki teraz np najstarsze rocznik 2015. https://www.otomoto.pl/osobowe/lexus/gs/?search%5Bfilter_float_year%3Afrom%5D=2015&search%5Bfilter_enum_fuel_type%5D%5B0%5D=petrol&search%5Border%5D=filter_float_price%3Aasc&search%5Bcountry%5D=

Nic nie schodzi ponizej 150-160k i to wszystko ma wyposazenie takie sobie. Jakbym chcial kupic cos z elegance plus vip to pierwszy jaki sie pojawia to koszt 191k. Ja mam to samo, nówkę za 198k. Jaki jest sens?

No chyba, że popatrzymy na starsze - 2013-2015 i jest podobnie. Nie ma nic ciekawego, a jak jest już wersja Prestige to ma
  • Odpowiedz
@michalind: plusem tych aut jest to, że ich jest mało i widać, że nie tracą mocno na wartości. Ogólnie no musiałbym dopaść na prawdę jakąś perełkę, a nie oszukujmy się. Perełki to będę szukał kolejne 3 miesiące ;)
  • Odpowiedz
@000loki: Cumplu, zobacz sobie jeszcze Alfa Romeo Stelvio (aczkolwiek, pisałeś, że nie chcesz SUVa), Mercedesa C klase, jak już inni proponowali, A klasę AMG (mały, ale wariat) i, ciekawa opcja, Skoda Superb 4x4 280km w najwyższym wyposażeniu.
  • Odpowiedz
@000loki: Haldex-5. Nigdy nie byłem fanem Skody, ale teraz robią naprawdę dobrą robotę w sensownej cenie i, w zasadzie, z chęcią jeżdziłbym zarównia Octavią VRS, Superbem 280km, jak i Kodiaqiem.

Też od jakiegoś czasu patrzę co ciekawego można kupić w półce cenowej 150-200tys. i nie ma tutaj rewelacji. W klasie premium, po cenach katalogowych, to max. Audi A3/A4. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Możesz też kupić fun cara,
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@pan_jajko no ale ja moge w sumie wiecej wrzucic tylko po prostu uwazam, ze takie a4 nie jest warte tej kasy. Takze stanie na lexusie mimo wszystko chyba...
  • Odpowiedz
@000loki: Tez tak uważam. A3 bym jeszcze rozważam, ale A4 to mały pierdziel za duże pieniądze.

Lexus wydaje się być bardzo rozsadna opcja, jeśli nie potrzebujesz kombi. Do tego, nic się w nich nie psuje. Dobry serwis, acz tez nie najtańszy. Pamiętam tylko, ze oceny w top gear jakieś przeciętne byly.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@pan_jajko no wlasnie nie wiedziec czemu, bo wszystkie recenzje, ktore ogladam sa mocno pochwalne. Osobiscie bralbym bmw5 ale teraz ta g30 jest mocno wywindowana cenowo, bo nowy model i za cos fajnego w xdrive chcieli ode mnie 290k. To 100tys roznicy.. bez przesady;)
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@AllOver
@pan_jajko no wiec teraz mam maly dylemat bo dostałem oferte za 2k mnie na Alfe Giulia Veloce lepiej wyposazona (czujnik martwego pola, asystent pasa ruchu, bi xenony z automatycznym długim) plus no 4x4 280KM. Niby klasa nizej, ale z drugiej strony fajna opcja... no i ten silnik.
  • Odpowiedz