Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Zaczął się sezon weselny. Dostałem pierwszy raz zaproszenie od rówieśnika. Zacząłem sobie obliczać jaki jest koszt tego przedsięwzięcia:

1. Koperta 400 PLN wypada dać
2. Garnitur co najmniej 1000 PLN
3. Dojazd w dwie strony 150 PLN
4. Strój dla różowego 600 PLN
5. Fryzjer, dodatki, kwiaty itp około 200 PLN
________________________________
Razem to daje 2350 PLN

Nawet biorąc pod uwagę to że dobrze zarabiam, to jest to spora kwota. Odkładam na mieszkanie. Poza tym mam swoje hobby i wydatki. Jeżeli zaoszczędzę na garniturze to wyjdę w tym towarzystwie na wieśniaka/skąpca. Na kopercie też raczej zaoszczędzić nie można bo wesele jest w dobrej lokalizacji i to jest tak na styk, aby się za miejsce zwróciło. Kolega w sumie dobry nie chciałbym go zawieść, ale z drugiej strony koszta są niesamowite. Mirki co robić?

#wesele #slub #rozowepaski #niebieskiepaski #zwiazki

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Asterling
  • 187
@AnonimoweMirkoWyznania: xD
Zapomniałeś dodac ceny kursu tańca. Bo przeciez jak nie bedziesz dobrze tańczył to wezmą Cię za wieśniaka xD
Nie chcesz podrostu iść i masz w dupie tego kto Cię zaprosił. A gadanie że wezmą cię za wieśniaka, to jakbyś był już wieśniakiem umysłowym.
Garnitur to kupisz za 500 złotych.
sukienkę różowy na pewno jakąś ma chyba, że jakaś piwniczanka
zamiast kwiata kup wino za 20 złotych
Ceny dojazdu to
@Konwerter: Szuka problemów na siłę. Nie chce jechać to wymyśla bzdury. Co on na jeden ślub pojedzie w życiu i naprawdę nie kupi garnituru? Co po tym weselu go wyrzuci? Na następny ślub tez nie pójdzie? Później na chrzciny do tez nie pójdzie bo nie będzie miał garnituru? i tak do końca życia bo trzeba zapłacić za garnitur xD. A Gadanie, że wezmą go za skąpca czy wieśniaka to kolejna wymówka
garniturach z Reservd czy innego Hma XD.


@innewiadro: To nie takie proste. Ja mam podobny problem ,może nawet większy.

Nie mam garnituru - wyrosłem z wszystkich
różowy nie ma odpowiedniej kiecki i dodatków
dojazd 1700km w 2 strony
nocleg we własnym zakresie

NIE odmówisz bo to najbiższa rodzina

Ja sam ubiorę się w garnitur marki "no name" byle tylko był wygodny i ładnie sie prezentował.
@AnonimoweMirkoWyznania: Moja kuzynka bierze ślub w lipcu (rzekomo). Mówię, rzekomo bo ciotka się chwali, ona się chwali, ale zaproszeń nie widać ( ͡° ͜ʖ ͡°) Kiedyś tam ciotka do mnie mówi: "To co, będziemy się niedługo na weselu bawić?" Przytaknęłam, ale nigdzie się nie wybieram ( ͡ ͜ʖ ͡) Z kuzynką mam kontakt sporadyczny i nie jesteśmy sobie jakoś specjalnie bliskie, szkoda