Wpis z mikrobloga

czy padnieta sonda lambda objawia sie oslabieniem mocy szarpaniem i zapaleniem checka na lpg i benzie? na lpg czasami nie da sie jechac. jak zimny to dopiero po 15 min gdy sonda zlapie temp zapala sie check i mula. cewki wymienione przewody wymienione i nie trzyma obrotow rownych na jalowym ale krokowy wymieniony #samochody #mechanika #volvo
  • 18
Sonda mierzy ilość powietrza w spalinach jak dobrze pamiętam i według tego koryguje dawkę. Więc jak padła 1 sonda to mogą być takie efekty
Często w gazowcach lecą sondy
no to obydwie rzeczy wymienic i po klopocie.


@benzdriver: @adwersarz: @kannabinoid: Tylko jeśli samochód nie ma diagnostyki wypadania zapłonów to przy problemach z zapłonem też wyrzuci błąd sondy.
Może też być problem z nieszczelnościami w dolocie i też mieszanka tak się rozjedzie, że zabraknie korekt z sondy i do tego też będą problemy z obrotami (błąd regulacji obrotów biegu jałowego).

Więc takie wymienianie po błędach może być zwodnicze. Do
@kannabinoid: które volvo i która sonda ? Pierwsza czy druga sonda? Jeśli sonda padła to może masz kata już na końcówce, może układ paliwowy już siada i dlatego lambda padła. Pompa paliwa tez do sprawdzenia
@kannabinoid mam ten silnik, u mnie usterka sondy powodowała tylko i wyłącznie ogromne zwiększenie apetytu na paliwo (17l). Po prostu podawała cały czas wartość 0.3 co ECU interpretowalo jako ubogo i podlewalo go bardziej paliwem.

Jak na benzynie jest ok, a na gazie nie to instalacja do strojenia. O ile faktycznie cewki kable i świece są ok. Ja miałem kiedyś tak że na benzynie było ok a na gazie szarpal i winna