Wpis z mikrobloga

Jak macie zamiar kupować sobie jakieś VR to nie kupujcie Oculusa CV1, to jest jednak szajs. Pod wieloma względami wersja deweloperska była dużo lepsza. DK2 np. był wygodniejszy. Mój egzemplarz CV1 jest #!$%@? rozkalibrowany fabrycznie, krzywy obraz cały czas, muszę jeszcze teraz dokupić pewnie specjalnie rozszerzenie USB 3.0 na PCI bo to na płycie mu nie wystarcza i w słoneczny dzień sensor kompletnie wariuje i nie da się w ogóle grać. Mam tylko nadzieje, że to kwestia niekompatybilnego portu a nie uszkodzonego sensora. Dodatkowo suppotr ma na mnie tak bardzo #!$%@? bo kupiłem swój egzemplarz z drugiej ręki a wtedy gwarancja ani wsparcie nawet nie obowiązuje! Kupcie coś porządnego od normalnej firmy a nie gówno od fejsbuka, szkoda kasy i nerwów.

#vr #oculusrift
  • 16
@pacbox: Nie wiem, może, ale to też słabo o nich świadczy, a najgorsze jest to, że nie mogę liczyć na żadną pomoc z supportu. A soczewki jak u ciebie, nie masz lightleaków, takich charakterystycznych dla soczewek fresnela? Bo u mnie mydli jak cholera, każdy świecący element. Nie wiem dlaczego się na takie zdecydowali, w DK2 soczewki były idealne. Dodatkowo kwestia nagrzewania się, DK2 nie miał tego problemu, a tu przy korzystaniu
@NzeroZeroB Tak, jakieś plusy są, przede wszystkim rozdzielczość dużo lepsza i większy zakres positiolal tracking. I asynchronous space warp, które nie działa na DK2. I te rzeczy robią robotę. Ale niestety w wielu aspektach cofnęli się w stosunku do DK2.
@mgrzyb16 nie wiem jak wygląda sprawa rękojmi, jak próbowałem poradzić się w supporcie w sprawie rozkalibrowania to mnie zbyli i kazali żeby do nich napisała osoba która kupiła ten sprzęt. W umowie gdzieś jest napisane, że oculusy z drugiej ręki nie są objęte gwarancją. Nie wiem jak to działa prawnie, firma wysyła je chyba ze Stanów może tam inaczej to wygląda. Ja w każdym razie już raczej nie będę nic walczył, kupię
@RealAKP: Odnośnie lighleaków przyjrze się ale skoro tego do tej pory nie wychwyciłem tzn. że raczej nie mam.
Gogle mam ciepłe ale nie gorące, fakt że jeszcze w gorące dni tak jak dzisiaj chyba nie grałem.
Jeżeli miałbym szukać jakichś mankamentów to zauważyłem, że soczewki przy czyszczeniu mi się delikatnie ruszają.Chyba tego nie było albo nie w takim stopniu. Druga sprawa to materiał z której zrobiona jest ta pianka, którą okala
@RealAKP: rekojmia ma zastosowanie jedynie na linii Ty-osoba, od ktorej zakupiles sprzet. Natomiast wiekszosc producentow zastrzega sobie, ze gwarancja jest ograniczona jedynie do pierwotnego kupujacego, to nic nowego i nie nalezy miec tutaj pretensji do oculusa. Takie rzeczy sie sprawdza przed zakupem uzywanego sprzetu...
@krajzega: Sprawdziłem to i miałem świadomość, że ponoszę ryzyko tracąc gwarancję przy zakupie używanego egzemplarza. Jedynie mam pretensję do supportu, że zbywają mnie i każą się kontaktować pierwszemu właścicielowi, co jest trochę niefajne. A to, że większość producentów stosuje taką praktykę to pierwsze słyszę, Oculus to jest pierwsza rzecz jaką mam, która jest objęta taką dziwną praktyką gwarancyjną.
@RealAKP ja miałem historie że kupiłem w Stanach Oculusa i zanim go przywiozłem do Polski chciałem sprawdzić u kolegi czy wszystko działa. Niestety był to czas promocji że z oculus touch było Robo recall gratis ale tylko do konta na który aktywujesz toucha więc "dostał" to mój kolega (z tym że on już to miał bo posiadał swojego Oculusa) mimo to ja aktywacji Oculusa na moim kompie w Polsce tego nie dostałem.
@RealAKP: masz jakiś beznadziejny egzemplarz, albo nie wiem co, bo mój CV1 działa bez żadnego kłopotu. Poza tym oculus to najtańsza wersja okularów VR póki co. HTC vive kosztuje w granicach 5 tys. zł, PSVR 1800zł + pewnie z drugie tyle za konsole, jeśli ktoś nie ma.
@LordLookas kurde, no to pech. Ale część z problemów można znaleźć w necie więc się zdarzają, także trzeba uważać przy zakupie. Zobaczymy czy poprawi się jak wymienię to USB 3.0. No i kalibrację fabryczną też można naprawić, ale support musi wysłać program do tego a mnie olewa. Problem grzania się można wyeliminować np korzystając ze swoich słuchawek, co i tak robię bo mam lepsze i te oculusowe za słabo izolują
HTC vive kosztuje w granicach 5 tys. zł


@LordLookas: Skąd to info? U producenta wychodzi 4200 zł z przesyłką. W Black Friday i na pierwsze urodziny można było wyrwać za 3400 zł.

Widzę że na Wykopie jednak przewaga fejsbukowych Oczulusów ( ͡º ͜ʖ͡º).
@AdireQ: Black Friday już przepadło, u producenta 4200zł to wciąż dość dużo, chyba przyznasz co? :) Oculus jest do kupienia, jeśli używany, poniżej 3 tys. złotych. Kontrolery touch ostatnio kupiłem na stronie producenta za 119 euro. Jak kupowałem okulary kilka miesięcy temu to HTC miał zaporowe ceny własnie oscylujące blisko 5 tys. złotych.
u producenta 4200zł to wciąż dość dużo, chyba przyznasz co?


@LordLookas: Byłem skłonny wydać, promocja urodzinowa przyśpieszyła moją decyzje ;).

Jak kupowałem okulary kilka miesięcy temu to HTC miał zaporowe ceny własnie oscylujące blisko 5 tys. złotych.


@LordLookas: Ale mówisz o cenach od Januszów z Allegro? Bo u producenta cena była stała (899 euro) i zależała tylko od kursu euro. Ja miałem zamiar kupować "nówkę" z Allegro ale jeden Mirek