Wpis z mikrobloga

no, doświadczeni motomirki, co robić?( ͡º ͜ʖ͡º) chce już moto poskładać do kupy, a brak tej informacji mnie blokuje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@mechanikmotocyklowy: ja tam i tak jestem z siebie dumny, że ja, osoba która na mechanice zna się tyle co przeciętna blondynka, praktycznie wszystko sobie robie sam przy motocyklu. Czasem tylko zadaje głupie pytania na mirko :D dla większości ludzi z pod tego tagu to błachostki, a ja się męczę, ale i jaram z efektów ;)
@mechanikmotocyklowy: teraz to się wkurzyłem. nie wiem czy się w sklepie jebneli, czy to ma tak być, ale nie umiem założyć tej spinki. ta blaszka z bolcami nie przechodzi przez łańcuch. tzn jest tak jakby za krótka. nawet jak ją scisnę przenośnym imadłem, to po drugiej stronie mało co wychodzi. a na pewno nie tyle, żeby wpiąć spinkę. już nie mówię o oringach i tej metalowej blaszce co ma być pod
@ImeNs: jak za krótka? ona ciężko wchodzi tak ma być, musisz ścisnąć najpierw żeby ci się trzpienie zlicowały z "blaszką"a później przez coś, np nakrętkę czy nasadkę, najlepiej szczypcami samozaciskowymi (morsami) ewentualnie możesz też młotkiem pobijać tylko musisz mieć z 2 strony podparte czymś, no chyba że sie walneli i faktycznie spinka nie od tego łańcucha, przymierz bez przeciskania
Pobierz
źródło: comment_SO9pAoSE5VzL2XdcTbhG5INdschycfoi.jpg