Wpis z mikrobloga

Czy może ktoś polecić pistolet do kleju ktory;:

1. Szybko się nagrzewa

2. Może oszczędza energię kiedy się go nie używa?

3. Nie wycieka z niego klej kiedy się go zostawi?


@etimeel: w lidlu bywały takie fajne parkside.
1. szybko się nagrzewały, bo na zimno - wciągały ~500W (zamiast 12, 18 czy 30W jak typowe chińczyki)
2 + 3 jak się nagrzeje do ustawionej temperatury to pobierana moc spada do kilku
@etimeel: Panie, tu natury nie oszukasz - glut napotyka na otwór i klej musi wyciec ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Guzik prawda :) Są pistolety, z których nie poleci ani kropelka. Istotna jest sama konstrukcja dyszy oraz odpowiednia temperatura (przegrzany klej robi się bardziej płynny).

Przykładowe porównanie dwóch pistoletów: https://majsterkowo.pl/testy/steinel-gluematic-3002/ (zdjęcie z testu na załączonym obrazku).

Lub pistolet z wyższej półki: https://majsterkowo.pl/testy/megatec-gluetec-3350/
LukaszW - > @etimeel: Panie, tu natury nie oszukasz - glut napotyka na otwór i klej m...

źródło: comment_l8GfVkXwcnrWBFrkcM5wEDgbVR5uWCym.jpg

Pobierz
@hrumque: @Sandman:
Mam tego parksida i nie jest taki dobry.
1. przegrzewa klej, płynie z niego dość srogo (w porównaniu do pistoletu za 11zł)
2. cały się rozgrzewa, co powoduje że klej topi się na całej długości pracy i potrzeba sporo czasu az ten roztopiony glut znowu bedzie chciał płynąć, bo nie da się tego przepchnąć wkładem nowym...
@Issac: Pamiętaj że klej kejowi nie równy. Parkside trzyma temperaturę bo ma bodaj stabilizację. Może popórbuj z óznymi rodzajami kleju. Ogólnie te pistolety, cierpię na wiele wad i są mało żywotne, jednak przerobiłem ich wiele i parkside bił na głowę te nawet droższe dwukrotnie.
@etimeel: uzywalem roznych pistoletow marki tesco czy jakies lux-tools i to bylo mega gunwo, stanleya juz mam od ponad roku i:
1) dalej dziala
2) bez problemu znajde rozne kleje
3) wygodny
4) dobrze dziala "spust", nie musisz #!$%@? z calej sily zeby wyszla pierwsza kropla a zaraz za nia 3 litry goracego kleju jak w tych supermarketowych