Wpis z mikrobloga

Kara powinna być adekwatna do czynów, a u nas to się może skończyć typowym " To przecież tylko dzieci, bawią sie"


@VulpineGirl: Przecież sam o tym pisałem.

Zgadzam się i oczywiście kara nie powinna ich ominąć. Ale nie wiem ile w tym zachowaniu było głupoty a ile premedytacji. Wrzucanie ich do zakładu poprawczego może je gorzej skrzywdzić i rzutować na całe życie.

Kara się należy, niezależnie od szerszego kontekstu całej sprawy. Chodzi o dobór odpowiedniego
  • Odpowiedz
@Kristof7:

Zgadzam się i oczywiście kara nie powinna ich ominąć. Ale nie wiem ile w tym zachowaniu było głupoty a ile premedytacji. Wrzucanie ich do zakładu poprawczego może je gorzej skrzywdzić i rzutować na całe życie.


Rozumiem, że chodzi Ci o to, by kara była stosowna do tego, co się stało. Mnie jednak zaczyna irytować to, że kiedy dzieje się coś takiego, to wszyscy wokoło roztkliwiają się nad agresorem. A
  • Odpowiedz
a jutro pokażę mojej nauczycielce która jest feministką ( ͡º ͜ʖ͡º) ciekawe jak bardzo ją to striggeruje


@PradziwyMirek: Właśnie dlatego, że jestem feministą, uważam, że w takich przestępstwach powinny być równe kary, niezależnie od płci.
  • Odpowiedz
@QuaLiTy132: jak bedziesz uprawial nastepnym razem ten czarny humor, to postaraj sie, zeby to bylo zabawne, a nie zeby wygladalo, ze cie nagi maly chlopiec kreci
  • Odpowiedz
@Shanny: Tu nie chodzi o litowanie się nad sprawcą ale przy dzieciach warto spojrzeć szerzej na całą sprawę. Po to ustanowiliśmy dorosłość i granicę wieku by nieletnich oceniać w inny sposób.

nas


@Asterling: Nie wiem ilu tam was jest ale interesować was to nie musi. Nie wy wydajecie wyrok w tej sprawie tylko osoby do tego uprawnione.
  • Odpowiedz
@Kristof7: Oceniamy przecież w inny sposób. Nikt ich do więzienia nie pakuje. Jednak jeśli ktoś sądzi, że dzisiejsze trzynastolatki mogą nie wiedzieć, co robią, kiedy kogoś krzywdzą, to jest po prostu bardzo naiwny. Oczywiście, że wiedziały.
  • Odpowiedz
@Asterling: Przeczytaj resztę komentarzy.

ODPOWIEDŹ artpop: Poprawczak to takie ogólne określenie. W USA są specjalne miejsca dla młodych przestępców seksualnych, w których takie osoby są pod opieką specjalistów (mają różne zajęcia na temat ich przestępstwa itp. I tam one powinny na jakiś okres czasu trafić.

Odpowiedź Kristof7: A to brzmi zdecydowanie inaczej. Jeżeli tak to funkcjonuje to jak najbardziej powinna taka placówka się nimi zająć.
  • Odpowiedz
@Shanny: Nie do końca dzisiejsze bo to sprawa z 2011 roku. Pewnie, że wiedziały co robią ale na pewno tak nie zastanawiały się nad konsekwencjami swojego działania. Dzieci potrafią być bardziej okrutne w działaniu ale kwestia refleksji nie przychodzi im tak jak dorosłym.
  • Odpowiedz
  • 1
@#!$%@? jest mi cholernie żal tego chłopca, słychać jak błaga, żeby przestały.. Głupie #!$%@?
  • Odpowiedz