Wpis z mikrobloga

Ma ktoś pomysł jak poprawić jakość obrazu w KODI 17.1 działającym na Mini M8S II 2/16 (Android TV 6)? Chodzi mi o to, że jak puszczam TV przez KODI w laptopie, to obraz (łącznie z logo stacji) jest jak na te warunki żyleta.

Kiedy puszczę tą samą TV (s sensie tą samą listę m3u) przez KODI w Mini M8S II, to widać takie lekkie piksele (np. lekko poszarpane brzegi logo stacji). Domyślam się, że układ graficzny w tvbox jest dużo słabszy niż w laptopie, ale czy jest jakiś sposób żeby poprawić te piksele w androidzie?? Dodam, że mam wgrane oprogramowanie ze strony reevolved.pl

#kodi #android #androidtv #androidbox #tvbox
  • 17
  • Odpowiedz
@kokosz887: Dziwne. Mam Kodi na Odroid C2, który posiada S905 (starsza wersja S905X) i działa to bardzo dobrze. Jaką masz ustawioną rozdzielczość obrazu w ustawieniach KODI? Może masz ustawione 640x480?
  • Odpowiedz
@dolOfWK6KN: A w którym miejscu są te ustawienia? Teraz jestem poza domem i nie mam jak tego sprawdzić. W którychś opcjach w KODI zdaje się, że była ustawiona jakaś rozdzielczość (chyba 1280x???) ale była to opcja wyszarzona i nie mogłem w niej nic zmienić.

W ustawieniach samego boxa (w tych androidowych) mam ustawioną rozdzielczość 1980 i odświeżanie 50Hz.

Może to coś z przeplotem? Ale nie mogę takiej opcji nigdzie znaleźć (nie
  • Odpowiedz
@kokosz887: Jak na obrazku poniżej (nie moje foto). Display Mode ma być na "Full Screen", wtedy KODI będzie wyświetlało w natywnej rozdzielczości. Sprawdź jak wrócisz do domu. Jeśli to nie pomoże, będziemy działać dalej.

PS W lewym dolnym rogu obrazka masz napis "Settings Level: Expert", u Ciebie pewnie jest to "Beginner", kliknij i zmień na "Expert". Inaczej nie wyświetla wielu ustawień lub są zablokowane.
dolOfWK6KN - @kokosz887: Jak na obrazku poniżej (nie moje foto). Display Mode ma być ...

źródło: comment_jx1SyIsExBIx7WFPJaD9AIHmtR8Ejj1U.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Solonez: Nie zawolales, Zmien polaczenie na wifi i zobacz czy problem nadal wystepuje. Czesto jest tak na chinskim sofcie ze ethernet jest rozpoznawany jako polaczenie komorkowe i system ogranicza transmisje danych.
  • Odpowiedz
Czesto jest tak na chinskim sofcie ze ethernet jest rozpoznawany jako polaczenie komorkowe i system ogranicza transmisje danych.


@Solonez: Możesz rozwinąć lub podać jakieś linki na ten temat? Żeby obraz został zdegradowany w wyniku użycia połączenia sieci komórkowej, sieć musiałaby być 2G. Przepustowość 3G+ (~8Mbps) wystarcza na płynne oglądanie HD (~5Mpbs)
  • Odpowiedz
@Tymek113: No właśnie ja się na androidzie za bardzo nie znam dlatego pytam tutaj ( ͡° ͜ʖ ͡°)

W ustawieniach android tv (w ustawieniach systemowych) mam teraz ustawioną rozdzielczość 1980x1080. W ustawieniach KODI mam 1280x720 (i tego nie można zmienić jak na zdjęciu wyżej). A jak włączę jakiś kanał i wybiorę opcje obrazu, to pokazuje mi, że dany kanał jest w rozdzielczości 1980x1080 (ale jest wyszarzona i
  • Odpowiedz
mam ten sam problem z kodi 17.4 tez odbior jest duzo gorszy niz na 16.1 - i to jest dziwne , nic nie zmieniałem w ustawieniach obu wersji a na kodi 16.1 kanaly hd sa super jakosci
  • Odpowiedz