Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki z #warszawa
Kończę właśnie studia (finanse i rachunkowość) i planowałem przeprowadzić się do stolicy, znaleźć pracę, później ją zmienić i wziąć kredyt #pdk Nie wiem jednak, czy w ogóle będę w stanie się tam utrzymać. Stąd pytanie, szczególnie do osób pracujących "w branży" - księgowych, analityków finansowych, może ludzi z bankowości...
Czy ktoś z Was podejmował stosunkowo niedawno pracę po tym samym lub też podobnym kierunku studiów i jest w stanie powiedzieć mi, jak kształtują się zarobki na start? Jestem realistą i nie chcę usłyszeć, że dostanę 3-3.5k na rękę, chcę po prostu w miarę możliwości ocenić, czy mój pomysł ma jakikolwiek sens.
  • 4
@NoMojo: Jak masz łeb na karku, to pierwszą pracę w zawodzie, bez doświadczenia dostaniesz za 2,5-3k netto. Drugą po dwóch latach za 2 razy tyle. Trzecią po kolejnych dwóch latach za 50% więcej niż drugą. Potem już nie idzie tak łatwo.
@poczekaj: No właśnie po cichu liczyłem na zarobki w stylu 2.2k netto. Być może na zbyt dużo się cenię, tak jak wspominałem nie znam realiów, ale jednak muszę zrobić jakiś research zanim wynajmę tam jakieś mieszkanie, żeby nie okazało się, że zamiast zarabiać, w ogólnym rozrachunku wyjdę na duży minus ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@NoMojo: Ja zaczynałem za 2,5k netto + premie ok 3k netto na kwartał. Było to na 4 roku studiów. Zawsze możesz zacząć od wynajęcia pokoju. Chcesz to podbij na priv, to ci opowiem jakie są realia pracy i wynajmu.