Wpis z mikrobloga

Byłem dziś na rozmowie kwalifikacyjnej gdzie trzeba umieć excela i powiem, że parę pytań mnie zagięło m.in (oczywiście nie pojedynczo tylko z bazą ~18k rekordów, zdjęcie dla jasności):
1. Tabela z liczbami i literami. Pokolorować liczby
2. adres z przedrostkiem ul. 4 losowe kolumny miasto, nazwa ulicy, kod pocztowy, nr domu
3. kolumna kto wygrał puchar ligi od 1960 do 2004 i przenieść ją to drugiej kolumny bez duplikatów
4. zamienić nr pesel na datę
5. Tylko duża litera imienia w imię i nazwisko
6. ile dany klient czego kupił
Wie może ktoś jak to ugryźć? Excel miałem tylko na #studbaza i też te zajęcie jakoś wybitnie prowadzone nie były. Oczywiście jakaś formuła mogła mi wypaść.
#excel
Marellion - Byłem dziś na rozmowie kwalifikacyjnej gdzie trzeba umieć excela i powiem...

źródło: comment_pfeWtETLbfqSGH0MevRQZQ1DVIL1K9Rw.jpg

Pobierz
  • 25
  • Odpowiedz
@Marellion: 1. Formatowanie Warunkowe - sprawdzasz, czy zawartość komórek mieści się w przedziale 0-9999999999 (lub inna maksymalna wartość)
2. Łączenie zawartości komórek - znak &.

Te dwa na szybko, bo najprostsze.
  • Odpowiedz
@dolOfWK6KN: to były zadania z którymi miałem trudność bo wcześniej z takimi zagadnieniami/formułami nie miałem do czynienia. Zakładki "DANE" chyba nie miałem w ogóle poruszanej na zajęciach. Ogólnie było 25zadań do zrobienia w 1h. Praca w dziale wsparcia sprzedaży. A co do zarobków to jeszcze się nie spotkałem aby sami Ci zaproponowali tylko dajesz swoją stawkę.
  • Odpowiedz
@Muezzin: wszędzie gdzie jestem to mówię że 2k na próbnym a później 2,5k. Może dlatego mnie nie biorą :(. Ogólnie to nie wiem, nikt nie chce mówić ile zarabia i później nie ma się rozeznania. I tak jestem bez doświadczenia tylko 1msc praktyk mam.
  • Odpowiedz
@Marellion To grubo jak bez doświadczenia. No nie wiem w sumie.
Ja na stażu jestem to dostaje 2 - 2.2k na miecha co chyba jest jedną z lepszych wypłat na stażu/praktykach. Cholernie dużo osób dyma za darmo więc nieźle.

Też mnie denerwuje to, że nikt nie chce mówić. Nie spotkałem się z czymś takim na zachodzie.
  • Odpowiedz