Wpis z mikrobloga

Mirki mam takie pytanie mocno odnośnie phpstorma. Czy są tutaj osoby, które korzystały przez dłuższy czas z popularnych edytorów takich jak Notepad++, Sublime 2/3 i ostatecznie Phpstorm lub być może jeszcze coś innego i potrafi mi odpowiedzieć z perspektywy czasu co jest wg. niego najlepsze i dlaczego?

#php #ide #phpstorm #sublime #notepadpp
  • 8
@matiit: no ja od niedawna siedze w phpstormie, widzę jego zalety ale klepanie w Sublime nie sprawiało mi większego kłopotu, pytanie czy licencja jest warta tych kilku pozytywów. Z drugiej strony też nie znam jeszcze wszystkich jego możliwości.
@zaluszkoto: przecież phpstorm pod każdym względem jest lepszy od jaiegokolwiek edytora, nie ma co porównywać, przecież to około 460 zł na rok, kwota praktycznie żadna, dla studentów za darmo
@zaluszkoto: moja droga, jesli chodzi o pisanie w PHP, to Notatnik -> Notepad++ -> Sublime -> PhpStorm. PhpStorm zdecydowanie zasługuje na swoją renomę i niesamowiście upraszcze życie i przyspiesza pisanie. Moim zdaniem wart swojej ceny.
Jeżeli szukasz bezpłatnej alternatywy możesz jeszcze spróbować Visual Studio Code - używam do hobbystycznych, niephpowych projektów, ale znajdziesz i pluginy do php. Bardzo ciekawie się z niego korzysta, mam wrażenie że płynniej niż np w Atomie.nie
@zaluszkoto: Tak jak inni pisali, nie ma co porównywać edytora tekstowego do IDE. Ale porównując IDE do IDE, to w moim przypadku wiele lat kodziłem w NetBeansie. Dość długo mi zajęło przejście na PHPStorma, ale im dalej w las tym lepiej.

Cała świetność PHPStorma (i innych IDE opartych o IntelliJ) polega na milionie małych rzeczy zrobionych lepiej niż w innych IDE. Dlatego ciężko znaleźć jednoznaczne informacje na temat tego dlaczego jest