Wpis z mikrobloga

Mironki!!!
Kończę taki remont na szybko (ważna wizyta) i chciałam zwieńczyć dzieło panelami przypodłogowymi.
Już wiem jakie mniej więcej, wiem że na bank klejone (chyba akrylem) ale... ALE... trzeba to draństwo przyciąć, bo kantów od groma mam w hallu.
Ktoś może montował takie coś jak na zdjęciu poniżej? Jakiej turbo machiny potrzebuję do przycięcia tego?

(Cięcia tego gdzieś w marketach budowlanych chcę uniknąć, za dużo tego, za łatwo o pomyłkę, trzeba poprzykładać bo nierówne ściany, najchętniej odpowiedni sprzęt bym wypożyczyła)

#remont #remontujzwykopem #pytanie #pytaniedoeksperta
n.....a - Mironki!!!
Kończę taki remont na szybko (ważna wizyta) i chciałam zwieńczy...

źródło: comment_mzD5da0NatdJsHUvmrPgmSjJGNXGluIk.jpg

Pobierz
  • 20
  • Odpowiedz
@Ninik
@nama dokładnie. Kup ukośnicę lub jak kto woli rynienkę. Ważne aby trzymało kąt 45stopni. Kilka zepsutych listewek i nabierzesz wprawy. A jak nie chcesz nic zepsuć to najzwyczajniej używaj głowy. Reszta pójdzie z górki.
  • Odpowiedz
@nama: Jak kolega wyżej pisze, wypożycz z wypożyczalni narzędzi ukośnicę, będzie najlatwiej i najszybciej. Piła musi być ostra, inaczej poprzypala i poszarpie krawędzie.
Klei się łatwo na szybkoschnący klej pattex fix power lub tańszy odpowiednik.
  • Odpowiedz
@barbapapa: wooo tanie to, zadziała? Wyliczyłam że potrzebuję 5 paneli x 2,40 m i wszystko będzie cięte duuuużo razy. Żeby chociaż taką akcję przeżyło bez szarpania paneli to byłoby super
  • Odpowiedz
@nama: jest to najbardziej budżetowa opcja więc nie osiągniesz jakości cięcia jak na pilarce ukosowej z drogą tarczą (koszt kilkuset złotych, idący nawet w tysiącach za zestaw), jak możesz podwoić budżet względem tego co Ci podpowiedziałem wyżej to lepszym narzędziem ręcznym będzie http://www.jula.pl/catalog/narzedzia-i-maszyny/narzedzia-reczne/pily/reczne-pily-ukosnice/reczna-pila-ukosna-120200/ bo jest dużo sztywniejsza konstrukcja i można na tym osiągnąć naprawdę zadowalającą krawędź cięcia.
  • Odpowiedz
@wszystkie_zajete: Nie muszą być proste, ale jak są bardzo krzywe to nie daje się bardzo wysokich listw. Przy niskich listwach po prostu zakrywa się dziury akrylem i nic nie widać. Tak jest u mnie i nie narzekam.
  • Odpowiedz
@barbapapa: Szczerze mówiąc szukam budżetówki bo to taki dosyć prowizoryczny remont, generalny jest zaplanowany na później (a tutaj niestety wypadła bardzo ważna wizytacja i ogarniamy na szybko bajzel ścienny który zaserwowały psy). Połowa ścian w niedalekiej przyszłości idzie do wyburzenia więc... eh

PS
Jakiś czas temu pisaliśmy o oczku :D rybki które przeżyły znalazły nowy dom, póki co woda wypompowana ale oczko wymyte myjką ciśnieniową, zrobiliśmy kaskadę, kupiliśmy mega wypasiony
  • Odpowiedz
@nama: zanim ich posłuchasz, zobacz sobie wysokość tej plastikowej prowadnicy i skonfrontuj ją z wysokością listwy przypodłogowej. Trochę jakby była za mała ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@nama: protip - klei się te listwy na dwa kleje, na ciepło i docelowy, przy czym najlepiej gdyby docelowym nie był zwykły klej montażowy tylko jakiś dedykowany do listw lub od biedy silikon. Na ciepło służy do tego, żeby przykleić listwę i po chwili zostawała na swoim miejscu, nie trzeba się bawić w dociskanie jej do ściany książkami, wiadrami, itd.
  • Odpowiedz
@nama jesli wypozyczyc to tylko festool symetric do tego katownik regulowany
i wtedy masz mozliwosc zrobienia tego dobrze i ladnie :) poszukaj po firmach parkieciarskich niektore wypozyczaja takie cuda:) trzymam kciuki
  • Odpowiedz
@nama: w przypadku tej piłki za 99zł wysokość ciętego materiału to 100mm, w przypadku tej tańszej plastikowej wersji listwę można położyć płasko nie w pionie więc jej wysokość ma wtedy może z 20mm i też dotniesz.
  • Odpowiedz