Wpis z mikrobloga

Pracuję obecnie zdalnie, będąc zatrudnionym na umowę o pracę (telepraca). Chciałbym jednak spróbować dorobić sobie po godzinach i w związku z tym spróbować założyć własną działalność, nie rezygnując z etatu. Nie mam podpisanej żadnej umowy o zakazie konkurencji, w umowie o pracę nie ma nic na ten temat. Pytanie, czy wykonując własne zlecenia o tym samym charakterze, co na etat, nie podlega to mimo wszystko pod jakieś inne paragrafy kodeksu pracy? Oczywiście wykluczam wykonywanie zleceń na boku dla tych samych firm, co na etat.

#prawo #nieprogramowanie #praca #pracait
  • 16
@mus_tang: obecnie zajmuję się webdeveloperką, tak więc tworzenie róznych serwisów WWW frontend i backend, poprawa istniejących serwisów itd. No i pewnie w podobnym charakterze chciałbym szukać ogłoszeń poza etatem. Cięzko mi to jakoś jeszcze bardziej dokładnie sprecyzować - w gruncie rzeczy robiłbym to samo, ale dla zdecydowanie mniejszych klientów i np. jakieś strony wizytówki zamiast serwisów do obsługi księgowości w firmie.
@mpower: żeby zakaz konkurencji przy umowie o pracę miał moc prawną to musi to być osobna umowa o zakazie konkurencji. Poza tym ciężko udowodnić, że zlecenia, które wykonujesz łapią się pod tą umowę.
@mpower: w takim przypadku przejdź na b2b, więcej kasy dostaniesz od obecnego pracodawcy, chyba że wolisz żeby Ci płacili zamiast tego wysokie składki do zakładu utylizacji szmalu
Przecież nie podejmuje działalności konkurencyjnej wobec klientów pracodawcy


@mus_tang: nie wiem czy ty wiesz do końca o czym mówisz, bo mam wrażenie że nie. Działalność konkurencyjna to nie tylko współpraca z klientami jego szefa, ale ogólnie pojęte występowanie na tym samym rynku usług i potencjalnych klientów. A to, że długa droga, może i tak, ale nie zmienia to faktu, że wprowadzasz go w błąd
@mus_tang: masz np. II PK 158/14, nawet bez odrębnej umowy można rozwiązać umowę o pracę z uwagi na naruszenie istotnych interesów pracodawcy. Więc o ile będzie prowadził naprawdę drobną działalność to raczej nie sądzę że coś mu zrobią, ale ciężko oceniać do czego by doszedł sąd gdyby porownał klientów
@Kamad1993: jak masz otwartą działalność gospodarczą to nie można od tak sobie zabronić jakiejkolwiek innej pracy w danym sektorze. I też mogę rzucić wyrokiem SN CSK 30/13. TLDR: zakaz konkurencji nie może zupełnie wyłączać OPa z rynku. Poza tym w przytoczonym przez Ciebie orzeczeniu jest trochę inna sytuacja. Gość #!$%@?ł wszystko z firmy i wystawił u siebie. W przypadku OP będzie bardzo trudno nawet cokolwiek udowodnić, bo skąd pracodawca ma wiedzieć
@prnppp: 1) jak rzucasz wyrokiem to wrzuć chociaż poprawną sygnaturę 2) my tu rozmawiamy o czymś zupełnie innym, nie o klauzuli zakazu konkurencji a o obowiązku niepodejmowania działań szkodzących pracodawcy. Gdyby zawarli umowę na zasadzie DG - DG to ok, ale tu mamy stosunek pracownik mający poboczną DG i pracodawca.