Wpis z mikrobloga

Mirki szukałem spedytora do pracy w biurze, zgłosił się gość z 2 letnim stażem w kilku spedycjach i przedstawił mi propozycję swoich zarobków ;) 4000 na rękę plus premia od całości jeśli wypracuje dla firmy 10000-15000-20% , pow 15- 25%
dodam że on ten zysk liczy sobie od wypracowanego zysku brutto czyli bez kosztu jego, proporcjonalnych do ilości zleceń kosztów fakturowania, windykacji, księgowości, dostępu do giełd,telefonów itd. Brać go ? ;)
Tak na szybko policzyłem że jak zarobi dla firmy 10.000 brutto to mnie on będzie kosztował z Zusami i resztą 9800 PLN #trans #bekaztransa #spedycja #pracbaza #praca
  • 19
  • Odpowiedz
@niko777: btw mirku szukasz spedytora do ogarniania swoich aut czy swojej roboty. Czy sam sobie ma na giełdach szukać czy sam przynieść klientów. Pytam z ciekawości bo spedytora żadnego nie mam jeszcze ;)
  • Odpowiedz
@xspeditor: własny tabor plus kilkunastu jeżdżących u nas w samochodów od firm którym organizujemy exporty i przerzuty po EU a importy mają własne, reszta to dostęp do Wtransnet, Teleroute, Timo, Trans i można zarabiać pieniądze jeśli się chce i ogarnia trochę
  • Odpowiedz
@niko777: hm dzięki za odpowiedź. Ja się tak zastanawiam bo na swoje auta to tak w 50 % mam swoje ładunki bezpośrednie a reszte kleje z giedł. Ale to co sprzedaje to takie exclusivy których nie ma nigdzie tylko mam umowy na wyłączność. I teraz jakby zatrdnił spedytora to jak mu dam dostęp do tej roboty to jak sie zabezpieczyć przed tym żeby mi roboty nie zwinął ? Bo jest naprawdę
  • Odpowiedz
tu nie ma mądrego... obcy przyjdzie Ci połapać kontakty i ucieknie tam gdzie mu dadzą lepszą kasę za przyniesienie kontaktów, nie pomogą żadne lojalki bo gdzie indziej pójdzie później jako pracownik biurowy a kolega z biurka obok będzie to wystawiał za niego, a ile znam osób na transie którzy wystawiąją tam z czyjegoś konta bo pod swoim imieniem i nazwiskiem się boją bo mieli lojalki w innej firmie to masakra. Patologia to
  • Odpowiedz
ja to w branży owocowo-warzywnej od 20 lat więc tylko chłodnie , chociaż ostatnio to wytargałem w 2 tygodnie ze 30 ruchomych podłóg do Szwajcarii
  • Odpowiedz