Wpis z mikrobloga

Hejka! #4konserwy #neuropa #historia #polska

Chciałam dużo wcześniej otworzyć dyskusję na temat polityki historycznej, którą prowadzi Polska, ale z powodów technicznych się opoznilo. Zaczęło się od dyskusji na breibart z jakimiś niemieckimi trollami który(rzy) starali się mi udowodnić, że jestem wielbłądem (a nie jestem). Dyskusja dotyczyla ujawnienia listy nazwisk pracowników Niemieckiego obozu koncentracyjnego. Już drugi raz spotykam się ze stwierdzeniem " Danzig Massacre", czyli coś co wymyślił Goebels na potrzeby utwierdzenia Niemców że są narodem ciemiężonym przez Polaków a ich walka na wschodzie, czyli w Polsce to prawie krucjata. Za pierwszym razem usłyszałam o Polskim korytarzu i Masakrze Niemców od pewnej Słowaczki około 45 letniej, która w szkole podstawowej dowiedziała się że za wybuch 2WŚ odpowiadają Polacy. Jak drodzy koledzy wpiszecie hasło w google okaże się że mamy 343 000 wyników z których znaczna część to szukanie źródła że to na pewno miało miejsce. Jak nie znajdzie się źródło to wystarczy opinia kogoś że myśli że miało miejsce. I tak się prowadzi politykę historyczną. Jaka jest Wasza opinia na ten temat? Czy Rząd powinien zająć się przeinaczaniem historii? Czy tylko my jako obywatele powinniśmy prostować każde kłamstwo historyczne na jakie przypadkiem "uda" nam się natrafić? Czy Państwo Polskie powinno starać się doprowadzić do zamykania stron które takie trolle podają za "źródło"?
@Kapitalis
Pobierz milla-zie - Hejka! #4konserwy #neuropa #historia #polska 

Chciałam dużo wcześniej ...
źródło: comment_3InGABHVsbHIEk1ITpfGMpXOdPYKEIVt.jpg