Wpis z mikrobloga

@Max_Sop: i tu pies pogrzebany. Bez 4 kopyt to te koniki szaleja dopiero na autobanie. Mialem stluczke octavka i powiem Ci, ze te blachy to serio jak od konserw cienkie sa. Sama linia nadwozia i motor git ale w takich wersjach te plastiki, brak quattro i masa powietrza w budzie to smutek. Juz wolalbym A4 - A6 w porzadnej wersji kilkuletnie
@Max_Sop: czyli jednak taka trochę policyjna ta skoda :D nie masz wrażenia, że jak cię widzą w lusterku to jadą nagle ludzie dziwnie wolno aż ich nie wyprzedzisz/ nie widzą, że jedziesz sam?
u mnie w mieście trochę ludzi ma różne skody octavie i superby właśnie i ludzie odruchowo zwalniają jak je widzą, a kierowcy tych się #!$%@?ą, że muszą jechać wolno bo często nie ma gdzie już natychmiast wyprzedzać :D
@Rivgen: bezapelacyjnie przyznam racje. Przy dynamicznej jeździe na mieście cały czas traci trakcje. Jak pisałem wyżej- przy używanym aucie i przebiegach rzędu 50tys rocznie zjadłyby mnie koszty napraw.
@Singularity00: dzięki Mirku:) jeżdżę nią od 2msc I patrzenie na nia cały czas sprawia mi frajdę:) nieskromnie napisze ze to moim zdaniem jeden z ładniejszych configow tego modelu. Systemu bezkluczykowego brakuje, ale odżywczailem sie przy moim poprzednim aucie (volvo V60, aktualny model przed liftem). Hmmm. W temacie policji- Zupełnie nie- u nas policja ma starsze superby albo passaty które łatwo odróżnić od takiej kury ( ͡° ͜ʖ ͡°
@Singularity00: to zależy jak sie jeździ. Od ostatnigo głupiego mandatu 2 lata temu jeżdżę zawsze przepisowo. I dziwnym trafem jestem zawalidrogą i najwolniej jeżdżącym pojazdem na drodze...
@Max_Sop: oj to nie wiem skąd jesteś ale w województwie śląskim normą jest nowy superb i właśnie octavia... a, że zwykłe skody w lusterku wyglądają... jak skody to zaobserwowałem właśnie to, że inni jadą zdecydowanie wolniej póki ich taka skoda nie wyprzedzi - nie mówię, że wszyscy ale takie mam obserwacje, że jak w lusterku widzimy skodę (ale też insignie i passaty nowe) to ludzie zwalniają do prędkości bliższej dopuszczalnej i
@Losi: niby tak ale znaki są często z dupy i mało kto pilnuje się na 100% ;D
System kar nic nie daje bo ludzie wiedząc, że nikt nie jedzie "odrabiają stratę czasu" wywołaną poprzednim spowolnieniem zamiast jechać ze stałą prędkością.
Zresztą w Polsce polują nie tam gdzie powinni a często w miejscach gdzie ludzie są nieświadomi, że np nagle kończy się trasa i jest 50 a nie 100 czy na jakiś
Przecież za 140 tys. masz prawie 200 konną mazdę 6!


@Losi: jeździłeś nia? Z zewnątrz wygląda nawet ok, ale jak się pojeździ to czar pryska. Noi i zrobienie z niej sensownej wersji to jakieś 170k o ile dobrze pamiętam cennik.