Wpis z mikrobloga

Mirki, pomóżcie bo już mi łeb pęka. (,)

Chcę wypożyczyć auto w Chorwacji, a nigdy wcześniej tego nie robiłem. Poczytałem już miliony tekstów nt. wypożyczania, setki komentarzy, które tylko mówią jak to ich oszukali i zabrali miliony monet z karty kredytowej.

Anyway znalazłem sobie najtańszą opcję jak na screenie, jakaś chorwacka wypożyczalnia z tego co wyszukałem. Oczywiście chcę moje koszty i ewentualne straty w razie W zminimalizować jak tylko się da.

Widzę, że w cenie samochód ma jakieś podstawowe opcje ubezpieczenia, ale to chyba nadal uprawnia firmę do zablokowania mi pewnych środków na karcie?

Zaznaczam to dodatkowe ubezpieczenie i teraz powiedzcie mi czy dobrze rozumiem. Biorąc je redukuję mój wkład własny do 0€, ale mimo wszystko i tak nadal może mi zostać zablokowana jakaś kwota? A ubezpieczenie to działa w taki sposób, że w razie szkody TU zwraca mi pobraną przez firmę wypożyczającą kasę?

W szczegółach piszą:

Odbiór samochodu

Wypożyczalnia może poprosić Cię o wykupienie ubezpieczenia depozytu lub wkładu własnego na Twoją podróż. Nie potrzebujesz tego ubezpieczenia, gdyż masz pełną ochronę.

Na Twojej karcie kredytowej zostanie zajęty depozyt w celu pokrycia udziału własnego w przypadku szkody bądź kradzieży..


Więc nie rozumiem po co jest to ubezpieczenie? OWU mówi, że:

Co obejmuje?

Jeśli wynajęty pojazd bierze udział w wypadku. My zwrócimy Ci udział własny do 12500 zł w tym opłaty i podatki, na pojedynczy wypadek / w trakcie dowolnego okresu ubezpieczenia oraz następujących kwot łącznych:

Do 12 500 zł w tym opłaty i podatki,łącznie za kwoty nieobjęte klauzulą auto-casco w Twojej umowie wynajmu pojazdu, ale przy następujących zastrzeżeniach:

– Do 2510 zł za uszkodzenie dachu wynajętego pojazdu;

– Do 3345 zł za uszkodzenia szyby przedniej, szyb okien i szyby szyberdachu wynajętego pojazdu;

– Do 2366 zł za uszkodzenie podwozia wynajętego pojazdu;

– Do 420 zł za uszkodzenie każdej opony wynajętego pojazdu, którą trzeba wymienić, lub do 210 zł za każdą oponę, którą można naprawić


Co zrobić i czy w ogóle da się zrobić tak, żeby nie blokowano mi żadnej kwoty na karcie?

No i czy limit 4k (czyli ok. 950€) na karcie wystarczy na wypożyczenie?

Tak wiele pytań, tak mało odpowiedzi. ( ͡ ͜ʖ ͡) Plz halp!
#podroze #podrozujzwykopem #kiciochpyta #wakacje #turystyka #chorwacja
Krupier - Mirki, pomóżcie bo już mi łeb pęka. (╯︵╰,) 

Chcę wypożyczyć auto w Chorw...

źródło: comment_wbQQNTziu0WPEzgCH2Lu4d8SZrFqgKMX.jpg

Pobierz
  • 16
@Krupier depozyt blokowany na 2-3 dni od oddania auta to standard. Jeżeli wypożyczysz przez ich stronę z full ubezpieczeniem to nie powinni zablokować. Jeśli u brokera to nie będą honorować tego zabezpieczenia i i tak zablokuja. Czasami można u brokera wypożyczyć a doubezpieczyc bezpośrednio u rentala ale to nie zawsze ogarniają. Zasada taka że wypożyczalnia uznaje tylko ubezpieczenie które sama sprzeda.
@Krupier: Jeśli dodatkowe ubezpieczenie nie jest zrobione bezpośrednio u wypożyczalni - zakładają depozyt na określoną w ich regulaminie kwotę wkładu własnego. W razie wypadku ściągają do tej wysokości z Twojej karty, a Ty załatwiasz sobie zwrot w swoim TU. Natomiast nawet wykupienie Full Insurance w wypożyczalni z reguły nie zwalnia zupełnie z depozytu, a ogranicza go jedynie do 100-150 eur - wypożyczalnia chce mieć dane Twojej karty na wypadek np. wykroczeń
@Krupier: Tak jak pisze @zygus2. Pamiętaj tylko aby zrobić dobre zdjęcia gdy odbierasz auto i sprawdzić czy się wszystko zgadza. Mi się jeszcze nie zdarzyło ale kumple opowiadali, o jakichś tańszych wypożyczalniach które próbowały ich naciąć na dodatkowe koszta.
@Andruskill ja miałem rysy o których nie było na odbiorze zaznaczone i się dopiero dzięki temu że miałem zdjęcia odczepili. Ogólnie teraz zawsze wołam żeby zaznaczyli X i podpisali i nigdy nie mieli problemu. Ostatnio czekałem w kolejce za gościem który miał dosłownie 5 cm ryse od dołu zderzaka w jakimś suvie Volvo i się nie mógł dogadać że to już było a kwoty są spore za takie naprawy.
@zygus2: @szanowny_pan_andrzej: @Andruskill: ok, dzięki pany.

A powiedzcie mi jeszcze. Przez pośrednika wyjdzie mi jakoś 620zł + muszę dokupić zieloną kartę za 20€, a więc razem to będzie około 700zł. Natomiast biorąc bezpośrednio u wypożyczalni koszt wychodzi jakos 790zł i w tym mam już zieloną kartę i ubezpieczenie SCDW, a więc z tego co rozumiem znoszące całkowicie odpowiedzialność za szkody?

To chyba wtedy bardziej by się opłacało brać bezpośrednio
@Krupier: chociaż już nie czaję, z tego co czytam to SCDW i tak nie pokrywa np. uszkodzenia opon czy podwozia, spalenia sprzęgła itp. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Nie zakładam takich przygód, ale różnie bywa.
@Krupier: na pewno ograniczy to wkład własny w wypozyczalni, czyli jeden problem mniej, przy takiej różnicy chyba brałbym scdw z wypozyczalni.
natomiast ubezpieczenie proponowane przez stronę, na której rezerwujesz jest w sumie drogie - da się znaleźć za nieco ponad 40 zł - obczaj moneymaxim.co.uk. Wtedy mamy już 180 zł różnicy;)
@pupawolowa wziąłem full ubezpieczenie SCDW bezpośrednio od wypożyczalni. Przydało się, na 3h przed oddaniem rozwaliłem próg auta. XD

Firmę polecę, wszystko bez problemów, obsługa perfekt.
@pupawolowa tak, 500€. Przy oddaniu tylko spisałem dokument o szkodzie, po tygodniu jakoś kasę odblokowali.

Z ubezpieczeniem zewnętrznym kasę by zabrali i musiałbym się bujać już z ubezpieczalnia żeby ją oddali.