Wpis z mikrobloga

Uf, to już ostatni z obowiązkowych do namalowania. A czemu ostatni? Bo Światowy Dzień Ptaków Wędrownych ma w tym roku siedmiu ambasadorów, czyli siedem gatunków ptaków, na które chcemy zwrócić szczególną uwagę. Są to trznadel złocisty, kobczyk amurski, jaskółka dymówka, cyranka zwyczajna, biegus rdzawy, biegus łyżkodzioby i bohater tego wpisu: rycyk zwyczajny. Jest to średniej wielkości ptak brodzący, spotykany również w Polsce. Żyje na terenach podmokłych, a bardzo długi dziób i nogi pomagają mu szukać pożywienia na dnie, gdy stoi po brzuch w wodzie. Jest zagrożony wyginięciem przez, a jakże by inaczej, działalność człowieka, tym razem w postaci osuszania łąk i bagien i wypasu bydła.

#ornitologia #ciekawostki #sztuka #arteminime
Ixiliam - Uf, to już ostatni z obowiązkowych do namalowania. A czemu ostatni? Bo Świa...

źródło: comment_XHPfRyWcNJ0444brhqNwenhI0mz5nswL.jpg

Pobierz
  • 12
@Radeg90: Tak, to już bocian xD Tak biologicznie poza wyglądem i sposobem odżywiania i biotopem w sumie niewiele mają wspólnego, rząd bocianowe i siewkowe, ale masz rację, podobieństwo na skojarzenie całkiem duże :)
Swoją drogą bardzo fajne zdjęcie znalazłeś ;) I stronka źródłowa też warta uwagi ;)
@Radeg90: Weź, udowodnię Ci że wiesz ;) Jest parę gatunków, które każdy rozpoznaje. Bocian - to już wiesz. Ale oprócz tego wróbel, gołąb, orzeł bielik (przynajmniej na zdjęciu, bo w locie...), większość jest w stanie rozpoznać też sikorkę, kosa i srokę. To nie takie trudne :)

Wykop podpowiedział źródło fotki Birdwatching, stąd mój komentarz ;) Tam też warto zajrzeć, często tam trafiam w poszukiwaniu wzorów :)

A u mnie to typowo
@Ixiliam: XD Podstawowe gatunki są dość proste do odgadnięcia, choć mam w sumie jeszcze problem z jakimiś wronami, krukami, kawkami, srokami. Kilka dni temu jeden szczur latający narobił dosłownie obok mnie, i to jeszcze przed wejściem do domu. 눈_눈

Faktycznie, jest tam źródło, nie zwróciłem na to uwagi.

Super, że masz pasję, pasja potrafi odciągnąć od szarej rzeczywistości, a nawet od jakichś złych sytuacji. :)

Uciekam za moment spać, bo o
@Radeg90: Sroka jest czarno-biała, nic prostszego :D A wrony, kruki i gawrony czasem ciężko odróżnić. Ja rozpoznaję z tych czarnych właśnie kawki, wrony i gawrony, kruka widziałam na żywo tylko raz i to z bardzo daleka, jak latał nad lasem.

Oj potrafi, choć rozpraszanie się w trakcie rozmowy bo sikorka taka ładna nie jest specjalnie pożądane towarzysko :D

Uciekaj, dobrej nocy :) Ja jutro też wstaję wcześnie, bratu trzeba krzyżyk na