Wpis z mikrobloga

Krótka przygoda o niemieckim Banku: Posiadam od początku pobytu w Niemczech konto w Postbanku. Jest to PrivatKonto Giro Plus. I tak przez pół roku byłem jego użytkownikiem. Wczoraj postanowiłem wybrać się przez pracą do banku wypłacić pieniądze na życie i pierw zalogowałem się do banku online sprawdzić ile mam środków. A tam piękny komunikat po niemiecku "Keine Konten vorhanden" Mówie, oho to oznacza kłopoty. No nic, przeszedłem się do banku, wrzucam kartę do bankomatu klikam 100 euro wpisuje pin, i bankomat ładnie kartę zjadł i wyskoczył napis by się zgłosić do placówki banku. Także ustawiłem się w kolejce gdzie jak to w posbanku obsługują same roboty ponad 60 lat i żadna kobita nie mówi po angielsku. W końcu moja kolej, zagaduje mówię co i jak , kobieta oczy jak 2 euro i nic xD Ale akurat za mną była babka co dobrze po angielsku rozmawiała i została tłumaczem. Mówie że nie mogę się na konto online zalogować, że bankomat zjadł mi teraz karte i że chce wybrać pieniadze na dowód. W odpowiedzi że spoko, ale nic nie zdziałamy bez numeru konta ^^. Wczoraj już było za późno bym obrócił drugi raz do banku, gdyż na 14 musiałem iść do pracy. Dziś z rana poleciałem znów z numerem konta. Akurat obsługiwała mnie ta sama babka , zadzwoniła gdzieś do centrali po czym wzięła jakąs kobiete z investingu , bo jedyna umiała angielski i mi mówią, że moje konto zostało zamknięte 21.04. Powodu to oni nie znają i w sumie nie wiedzą czemu. Że jak chce być w postbanku to musze otworzyć nowe konto. Na koncie na ten dzień zostało 77.98 euro i oni mi tego nie mogę wypłacić, jednak dali mi druk bym wpisał nowy numer konta, to mi te pieniądze przeleją. Ja na co, co z pieniędzmi które na te konto były wysłane z mojej pracy po terminie 21.04, a Ci że te pieniądze wrócą z powrotem do firmy.... I było spore ryzyko że będę musiał opuścić prace i obecne miejsce zamieszkania, gdyż u mnie w firmie główna wypłata jest 15 , ale rozliczenia robią z początkiem miesiaca. I jak by mi już rozliczenie zrobili i pieniadze były by księgowane na numer konta z Postbanku to bym nie miał za co chaty opłacić. Na szczęście nie zrobili rozliczenia i wyślą mi na nowe konto , które jutro założe w sparkasse. Także tak o to dzięki temu Bankowi zostałem totalnie bez środków ;) No nic, czas sie zbierać do pracy. Pozdrawiam i jak coś będę wiecej wiedział odnośnie tej sytuacji to dam znać.

#kurakberlin #berlin #niemcy
  • 54
  • Odpowiedz
@kurakao: PostBank to bank dla niemieckich emerytów i rencistów. Nie rozumiem dlaczego masz tam konto. Wszystko trzeba załatwiać osobiście chodząc do okienka, często się zdarza, że bank z dupy kasuje konto. Widziałem dwa takie przypadki, pewnie masz to samo. Dobrze, że się dojrzałeś, bo po miesiącu kasa by przepadła. Tzn. wysyłają jakieś czeki czy inne gówno i masz miesiąc na odebranie kasy.

sprawy urzędowe w Niemczech tak wyglądają

Oczywiście, że tak.
  • Odpowiedz
Odpisze na szybko do wszystkich. Ja nie twierdze ze nie dostalem jakiegos pisma z infoemacja o zamknieciu konta bo w banku mialem adres dalej Polski. Nie pomyslalem o tym. Zastanawia mnie tylko dlaczego nie mogli mi na miejscu powiedziec o co chodzi... Bede jeszcze maila pisal do Postbanku w tej sprawie i moze cos ustale. A Sparkase dlatego ze tanie jest konto i sporo bankomatow w mojej okolicy.
  • Odpowiedz