Wpis z mikrobloga

@AdamoEL: przy czym 0 3=0 z zależności 0x3 0=0
Która też jest poprawna dla każdego wiersza, ten sposób u góry pokazuje dlaczego nie może być 34

Tak na marginesie to w niektórych korpo dają takie zadania na rozmowach kwalifikacyjnych xD
3+6=21

4+7=(21+7+4)=32

5+8=(32+8+5)=45

Jeśli pominiemy wiersz przedostatni to wyjdzie nam 34 które jest błędne bo nie spełnia założeń.


@mnb--: Jeśli pominiemy wiersz którego w zagadce nie ma, to spełni założenia, więc 34 jest dobre. Nie możesz sobie od tak dodawać wierszy, bo wtedy by pasowało pod twój wiersz, tylko musisz działać tylko na tym co masz w zagadce.

34 jest bez sensu. 5 + 8 nie jest kolejnym 'wyrażeniem' po 3
@Wiesmin:
Wczytałem i zauważyłem, że argumenty kolejnych 'równań' są n + 1, gdzie n jest poprzednim argumentem. Zazwyczaj w tego typu zagadkach pytanie nie jest oczywiste, stąd założenie że brakuje jednego wiersza. Bez brakującego wiersza, jest to bez sensu :)
@Wiesmin: Jeśli mielibyśmy 95 wierszy a 96 był pominięty to wtedy byłoby bardziej widoczne, że przyjąłem to co daje nam zagadka dla najmniejszych możliwych części. Mogłem rozwiązywać to nie wiedzac, że w pewnym momencie będzie przeskok, ten dowód który przedstawiłem jest prawdziwy dla każdego wiersza zapisanego w ten sposob.

n + (n+3) = m
Przy czym m może wynosić m = n + n(n+3)
Wczytałem i zauważyłem, że argumenty kolejnych 'równań' są n + 1, gdzie n jest poprzednim argumentem.


@Erus: Nie zgadza się z ostatnimi dwoma linijkami, czyli 3+6 i 5+8.

Dla mnie dodawanie dodatkowych założeń, które po prostu potwierdzają czyjąś tezę, jest tworzeniem własnego zadani i z wyjściowym nie ma nic wspólnego.

Dodatkowo bez brakującego wiersza, tego typu rozwiązanie jest kompletnie bez sensu :)

Jeśli chodzi o to "21 + 4 + 7
@Wiesmin:

"21 + 4 + 7 + 5 + 8 = 45", to jest bez sensu

dla ciebie, gdyż odrzucasz możliwość występowania dodatkowego wiersza który dodaje dodatkową, sensowną, zależność do tego zadania, popratą poprzednimi przykładami (nie licząc ostatenigo, który jest pytaniem).

drugie które podałeś jest już poprawne "5x8+5", a nawet nie zależy od poprzednich wierszy.

Dlatego że jest to kolejny sposób rozwiązania tego samego 'równania'? No i jak juz to 5