Wpis z mikrobloga

Mirki,chce zalozyc kostkę 29x29x35 (Aquael shrimp set 30l) na JBl aquabasics + piasku kwarcowym.
Kobieta w akwarystycznym zaczeła mi mówić że cos takiego nie wyjdzie bo przy odmulaniu zacznie mi sie robic bagno...
Tak czy nie? Jesli dam gradacje piasku delikatnie wyższą to raczej nie powinno byc problemu prawda?

#akwarystyka
  • 10
@Sowinek:
1 - po co odmulać :D
2 - ja mam taki fajny odkurzacz (picrel) i piasek ZEW z Obi - jak odkurzam 0,5cm nad piaskiem to pięknie wciąga tylko syf
3 - tak samo z wyciąganiem wody wężem. Wszystko leży na swoim miejscu
4 - jak posadzisz trawnik i ładnie zarośnie to nawet nie będziesz widział syfku
5 - słuchaj Mirków a nie panie z zoologicznych ( ͡° ͜
Pobierz damiano_polishiano - @Sowinek: 
1 - po co odmulać :D
2 - ja mam taki fajny odkurzac...
źródło: comment_V7ixjOCWE3RA3nhWPgjDTc8Z0HFLan3U.jpg
JBl aquabasics + piasku kwarcowym.

Kobieta w akwarystycznym zaczeła mi mówić że cos takiego nie wyjdzie bo przy odmulaniu zacznie mi sie robic bagno...


@Sowinek: Odmula to się żwirek kwarcowy albo bazalt, a nie podłoża aktywne. Piasku też się nie odmula, a co najwyżej delikatnie "odkurza", bo cały syf zostaje na górze. Można też co jakiś czas lekko przemieszać piasek, by gazy z podłoża się uwolniły.
@Sowinek: @Papja: Czyli zamysł miałem dobry a kobieta chciała mi wcisnąć cos innego! Dobrze zdecydowalem! :D
W takim razie powiedz mi czy to ma byc piasek kwarcowy jako żwir czy cos o wyzszej gradacji bo pierwszy raz robie akwa w ten sposob...
@Sowinek: piasek z firmy ZEW, do piaskownic z atestem jakimś tam. Nie ingeruje w parametry wody. Ja mam, jak nie mam siły/ochoty szukać zastępstwa(czyli w większości przypadków ( ͡° ͜ʖ ͡°)) i bardzo sobie chwale.
@Sowinek: leroy, obi i gdzieś tam jeszcze też można dostać ( ͡° ͜ʖ ͡°). Kreisel jeszcze jest i Sobex, z tych testowanych przeze mnie, ale i kreisela i sobexa wydobywają w kilku miejscach, przez co niektóre serie ingerują w parametry, inne są czyste.