Wpis z mikrobloga

Witam, jestem nowy wśród #android kupiełem #xiaomi Mi 5s i chce wgrać #miui polska ale niestety nie wychodzi mi to. Używam tego poradnika: https://miuipolska.pl/forum/topic/9218-odblokowywanie-bootloadera-w-urz%C4%85dzeniach-xiaomi-poradnik/ i w chwili gdy używam Mi Unlock żeby odblokować urządzenie proces pada na 99% procentach z komunikatem Current account is not bound to this device. I nie umiem nic z tym zrobić.
Ponadto rozwiązania sugerują aktywowanie odblokowania OEM oraz coś tam z kontem Mi problem w tym, że w menu nie mam w ogóle takich opcji. Wersja zainstalowan MIUI Global 8.0 | Stabilna 8.0.3.0(MAGMIDI). Pomocy.
  • 63
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@goferos: ale czy żeby użyć tego narzędzia nie muszę włączyć telefonu w edl? A ja nie mogę tego zrobić. Telefon mi się restartuje zamiast pozostać w tym trybie.
  • Odpowiedz
@jombsik: dobra, napisz po kolei co robiłeś
zgoda jest to już wiem, jaki system aktualnie masz też widzę w 1 poście ale czy aktualizowałeś go poprzez aplikacje aktualizacja czy sam coś wgrywałeś i co?
Z poradnika z video czy z tekstu?
  • Odpowiedz
@goferos: najpierw korzystałem z wideo, jak zdechłem przy uruchomieniu edl to włączyłem tekstowy.
- uzyskałem zgodę od xiaomi (punkty 1 - 6),
- zalogowałem się na to konto na telefonie,
- wieloklik w menu na wersje MIUI, żeby wyskoczyło info, że jestem programistą, włączyłem opcje programisty i debugowanie USB (odblokowania OEM i coś tam z kontem Mi nie mam w menu),
- wszedłem jako admin w minimal adb and fastboot, program widzi telefon, później zresetowałem go, żeby wszedł w tryb edl - nie wszedł,
- próbowałem skorzystać z MiFlasha, ale się to nie udało, po wciśnięciu refersh błąd: określone
  • Odpowiedz
@jombsik: do systemu możesz normalnie wejść? jeśli tak to jak masz pozaznaczane debugowanie usb to przy działającym systemie podłącz tel i w terminalu spróbuj jakieś fastboot devices, przy działąjącym systemie powinno wyskoczyć okno czy zezwalasz temu kompowi wydawać polecenia adb dla tego tel probuj a ja szukam jeszcze jednego filmu
  • Odpowiedz
do systemu możesz normalnie wejść? jeśli tak to jak masz pozaznaczane debugowanie usb to przy działającym systemie podłącz tel i w terminalu spróbuj jakieś fastboot devices, przy działąjącym systemie powinno wyskoczyć okno czy zezwalasz temu kompowi wydawać polecenia adb dla tego tel probuj a ja szukam jeszcze jednego filmu


@goferos: nie bardzo wiem czy rozumiem o co tutaj chodzi ;) terminal to Minimal ADB and Fastboot? Jeśli tak to jak
  • Odpowiedz
@goferos: ale to chyba tylko taki zbieg okoliczności bo to jest ciąg znaków i akurat ostatnie 3 to bad ;D
e90b1bad [odstęp] device (tam jest spory odstęp, na pewno to nie jest "bad device"

Jak telefon jest uruchomimy w fastboocie to Minimal ADB and Fastboot go nie widzi, tj:
List of devices attached
[puste pole]
  • Odpowiedz
@goferos: jak szukam sterowników to piszą, żeby ściągnąć Mi PC Suite.
Mi PC Suite każe mi zaktualizować telefon -_-
Poddaje się. Odsyłam to c-------o.
  • Odpowiedz