Wpis z mikrobloga

Miał ktoś może problem z aktywacją #wificalling w #play, że wyskakiwał komunikat:

"Aby pozwolić na rozmowy przez Wi-Fi na tym koncie, skontaktuj się z Play."

i nie pomagało żadne restartowanie telefonu, wyłączanie Wi-Fi, przełączanie się na 3G lub 2G?

Zgłosiłem to przez Play24 i interesuje mnie czy oni mają w ogóle jakieś rozwiązanie na to i ile czasu im to zajmuje.

#iphone
  • 13
@pkrr: No jest opisany, porady ograniczają się właśnie do restartowania telefonu, wyłączania/włączania Wi-Fi, przełączania się na 3G lub 2G, nawet gdzieś znalazłem posty pracowników Playa z takimi poradami. Niektórym pomogło, no ale niektórym nie i nie wiem co dalej, bo już się ludzie nie odzywali, a i ci z Playa też już dalej nie odpisywali ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@pkrr: W RBM na pewno działa, jest o tym na blogu wspomniane:

A czy w Red Bull MOBILE też działa?

Tak, nowa funkcja działa także w Red Bull MOBILE.


Wcześniej mnie poinformowano, że w każdej taryfie RBM.

Virgin to jest jednak inna sieć, która tylko korzysta z nadajników Playa, RBM to jest marka Playa.
@pkrr: Przeglądałem jeszcze teraz forum Playa i coś mi się zdaje, że się pewnie okaże, że mnie w błąd wprowadzono i jednak w mojej taryfie nie będzie działać i będę musiał zmienić na inną. Znalazłem temat, w którym okazało się, że ktoś nawet miał taryfę, która była na liście, też nie mógł włączyć, zgłosił to, czekał kilka tygodni i zanim jeszcze dostał odpowiedź to Play wywalił jego taryfę z listy i
@pkrr: No chyba jednak to nie będzie takie proste w moim przypadku, postanowiłem już nie czekać na odpowiedź z BOKu, zmieniłem taryfę na RBM Energy, czyli najnowszą taryfę RBM, w której to na 100% powinno działać Wi-Fi Calling, jeszcze mi na Facebooku Playa pracownik potwierdził, że w tej na pewno działa. Taryfa zmieniona, kilka godzin już minęło i dalej nie da się tego Wi-Fi Calling aktywować ( ͡° ʖ̯
@pkrr: W końcu mi się udało to odpalić, postanowiłem wysłać SMSa START na numer 282, to powinno działać tylko na Androidzie, a na iPhonie powinienem dostać, że usługa jest niedostępna dla mojej taryfy czy coś w tym stylu. A tymczasem ja w odpowiedzi dostałem, że Wi-Fi Calling zostało uruchomione xD Po tym SMSie musiałem jeszcze restart telefonu zrobić i wtedy zadziałał już przełącznik w ustawieniach iPhona :D

W ogóle to nie