Wpis z mikrobloga

wylosowałeś(aś) z listy:

a) Wyzwanie - spraw radość dzieciom z domu dziecka

b) Zajęcie - pomyśl, co mógłbyś/mogłabyś zmienić w swojej codzienności na lepsze


Idę na całość - wybieram a)
Będzie ciężko, bo mało jestem w kraju, ale coś chyba da się zrobić :-)
Odnośnie b) zacząłem dłużej i codziennie czytać dzieciom książki na dobranoc. Ale zdjęcia nie wrzucę :-) Poczekam i z wyzwania coś tam wrzucę. Jak że jest długi weekend majowy to powinno być trochę więcej niż 7 dni na realizację ... ale możę się wyrobię ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#mirkowyzwanie #mirkozajecie
  • 19
@Konki szanuję i czekam na kolejny wpis! (ʘʘ). Dużo masz drogi do najbliższego domu dziecka? Myślałeś już nad tym co zrobić? Jestem cholernie ciekawy.
Nie, nie daleko. Ale nigdy nie byłem w żadnym i nie mam aktualnie czasu żeby jechać. Dzisiaj w pracy, a jutro wyjeżdżam na tydzień. Zastanawiałem się co zrobić i ... wymyśliłem że
1) wybiorę dom dziecka z południowo-wschodniej strony Polski (te obszary zawsze mi się z biedą kojarzą, a sam mieszka na północy kraju)
2) kupię im proste klocki domino którymi się bawią moje dzieci, ich kuzyni i dla nich to najlepsze
@Konki może zrobisz jakieś znalezisko bądż kolejny wpis na mikroblogu odpowiednio tagując tak aby poleciał w gorące? Stary, szacunek dla Ciebie i dla firmy, która zrealizuje zamówienie. Jakiś dowód płatności można prosić? #zajebiscie
@FHA96: Jak przyjdzie i dostanę fotki to coś tam opiszę. Chyba rzeczywiście dobre będzie znalezisko.
Teraz czekam na info z Domu Dziecka. Jak dostanę jakieś fotki to coś tam opisze - może również innych trochę zmotywuje do pomocy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Konki świetnie. Napisałeś do domu dziecka aby spodziewali się paczki? Też bym mógł kupić grę edukacyjną bądź puzzle i im wysłać przez sklep Smyk.pl. Wiesz może jak ich poinformować, aby do paczki dorzucili kartkę? Nie ma możliwości dodania komentarza do zamówienia.
@FHA96: Miałem jedynie obawę czy sprzedawca na allegro nie zwinie kasy i czy wyśle towar. Ale po odpowiedzi już nie mam wątpliwości. Napisałem do sprzedawcy aby dorzucił kartkę (w pdf mu wysłałem :-) ) gdzie opisuję co i jak i podaję swój mail zwrotny z prośbą o kontakt. Sprawdziłem również, że strona Domu Dziecka "żyje" i jest na bieżąco uaktualniana - także spodziewam się że maila dostanę jak tylko paczkę otrzymają.
@FHA96: Tu masz ich stronę: http://dommieszko.republika.pl/startowa/Kontakt/kontakt.htm
Mail: dd.sekretariat@poczta.onet.pl
Dyrektor: Urszula Polanowska

ALE!! Zacząłem od tej strony: http://www.domydziecka.org/
Tu możesz znaleźć najróżniejsze domy dziecka.
Ja skupiłem się na południowo-wschodniej stronie Polski, a także chciałem taki dom dziecka który:
a) nie jest rodzinnym domem dziecka (znam kilka nawet bardzo blisko - dostają ok 2.5k/zł na dziecko + mają dużą ilość sponsorów, więc one na prawdę nie powinny narzekać na brak kasy)
b) chciałem
@FHA96: Nie czytasz ze zrozumieniem :-) Ja do nich nie pisałem. Kazałem firmie która wysyła domino dołączyć kartkę, na której opisałem co i jak i prosiłem o kontakt mailowy jak dostaną klocki. Jak nic nie napiszą w ciągu tygodnia to im maila chcę dopiero wysłać.
Swoją drogą to pewnie dyrekcja póki co nie pracuje, albo ma nawet długi weekend majowy. Także jak dzisiaj Ci nie odpisali, to pewnie jutro też nie
@FHA96: Mi też. Napisali że dostali, że bardzo dzięują itp. Dostałem "podziękowania" w formie dokumentu. Poprosiłem o jakieś fotki z dzieciakami jak się bawią. Jak dostanę to opiszę w osobnym wykopie