Wpis z mikrobloga

Hej Astromirki,

Po dwóch miesiącach starań, udało mi się doprowadzić plan do realizacji. Mogę już oficjalnie ogłosić, że Obserwatorium Astronomiczne UJ organizuje otwarte pokazy nieba w #krakow pod samym Wawelem :). Będziemy polować na dobrą pogodę w każdy wtorek, środę i czwartek do 23 maja.

Jeśli tylko pogoda pozwoli, będę rozstawiał teleskopy o 16:00 na Bulwarze Czerwieńskim, na deptaku z gwiazdami, obok Smoka Wawelskiego. Do dyspozycji będziemy mieli teleskop słoneczny "Coronado" do obserwacji protuberancji oraz filamentów na Słońcu oraz teleskop Celestron do obserwacji Jowisza, od zachodu Słońca aż do 22:00. Jeśli Słońce nie spłata nam figla i nie schowa swoim plam, to będziemy obserwować dodatkowo plamy słoneczne Celestronem z nałożonym filtrem słonecznym. A jak będą chmury, będę do dyspozycji przechodniów. Można pogadać o studiach astro na UJ, o pracy astronoma w Krakowie albo, jak kto woli, o #astronomiaodkuchni ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Od razu zaznaczam, że w najbliższy wtorek i środę (tj. dziś i jutro) pogoda będzie bardzo niesprzyjająca. Trzymajcie kciuki za pogodę we czwartek. Może wtedy byśmy wtedy się zobaczyli!

Informacja o tym, czy stoimy danego dnia, jest na stronie: http://www.oa.uj.edu.pl/wawel/

Jakby kto chciał koniecznie pytać na mikroblogu o pokazy, o to, czy stoimy danego dnia itp, proponuję używać tagu #astrowawel

To co, wpadniecie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#astronomia #slonce

PS: będę miał przejściówkę na Nikona i Canona ( ͡° ͜ʖ ͡°) Można próbować podpiąć się do teleskopu. Tak tylko mówię.

PPS: Autorem foty poniżej jest Tomasz Chochół

PPPS: Oryginalne info puściłem na FB. Zachęcam do podawania dalej ;). Informacje o tym, że stoimy będą też na stronie FB Astronomia w Krakowie
Pobierz Al_Ganonim - Hej Astromirki,

Po dwóch miesiącach starań, udało mi się doprowadzić ...
źródło: comment_eZr9oCcxGNruvItk5Rjj06FPn2R5cCg4.jpg