Wpis z mikrobloga

@RelaeVEVO: https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%9Awi%C4%99to_Pracy

Na ziemiach polskich pierwsze obchody miały miejsce w 1890 i odbywały się niejednokrotnie wbrew woli zaborców współorganizowane m.in. przez działaczy II Proletariatu. Masowe demonstracje, pochody oraz starcia z carskim wojskiem, policją oraz kozakami, a także wspierającymi je nacjonalistycznymi bojówkami miały miejsce w czasie rewolucji 1905 roku na ziemiach polskich zaboru rosyjskiego, organizowały je głównie Polska Partia Socjalistyczna, Socjaldemokracja Królestwa Polskiego i Litwy oraz Bund. Podobnie liczne pochody i demonstracje
@mopo
@robekk1978
Rzeczywiście, przepraszam masz rację. Pamiętam, że strach było z domu wychodzić, bo na każdym rogu czaił się ormowiec z palą i mógł #!$%@? za uśmiech na twarzy; a do zakładu pracy regularnie wpadały bojówki katów z ZOMO i mordowały niewyrabiajacych planu robotników; pamiętam, że każdy sąsiad był ubekiem, a gdy złożyłem wniosek o paszport to SB przesłuchiwalo mnie 72 godziny...
W szkole nikt nie uczył mnie o przyjaźni Polsko radzieckiej,
@Inboxie: nie wiem jaki jestes rocznik (w nicku to nie mój rocznik) albo czy dobrze znasz historie, z uwzglednieniem lat 1947-1960
@mopo: nie ma co drążyc tematu. Kopanie sie z koniem. Żyłem za komuny i wspomnienia rewelacyjne na bank nie są.
@robekk1978 wcale nie znam historii, urodziłem się chwilę później.zylem, dorastałem, kształciłem się w PRL, robiłem też dziwne rzeczy, które ograniczyły moja wolność wyboru, a dziś zapewniłyby status kombatanta. Ja #!$%@?...