Wpis z mikrobloga

Gra ktoś na GTX 1050 i jakimś dobrym procku i ma te stałe 250-300 FPS ? Na tej karcie i i3 6100 FPSy potrafią mi spaść nawet do 150, a średnio mam tak gdzieś z ~200. Pytam bo chciałbym wymienić procka, ale nie wiem czy obejdzie się bez wymiany grafiki.
#csgo #pcmasterrace
  • 34
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@diarrhoea: To spróbuj wyłączyć.

@WiszWiKenTernBakTajm: Meh, no właśnie nie chciał bym dopłacać więcej niż 500zł, a za tyle to mogę co najwyżej kupić jakąś używkę i chłodzenie i kręcić tego mojego, ale to raczej nie ma żadnego sensu.

A co myślisz o tym i5 7400 ?
  • Odpowiedz
@diarrhoea: No w takim dużym uproszczeniu, to chyba można powiedzieć, że po prostu dostosowują taktowanie i napięcie procka do tego co robisz. Czyli przykładowo jak przeglądasz neta, to napięcie i taktowanie się zmniejsza. Mi tam to nic nie dało, ale czytałem jakieś opinie, że nie którym dodawało sporo FPSów.

No ale polecam to wyłączać tylko jak grasz w CSa (najlepiej sobie zrobić dwa profile w biosie), bo pewnie trochę się
  • Odpowiedz
@bachuxd: Source engine wymaga kombinacji alpejskich żeby generować klateczki, nie może być tez żadnym benchmarkiem, bo wyniki bywają różne w zależności od komend na które nie masz do końcu wpływu, bo są forced via steam cloud. Na tym sprzęcie możesz robić stałe ~300 FPS.
  • Odpowiedz
@bachuxd: Teraz tych komentarzy mam co prawda sporo, ale większość dotyczyła kręcenia silnika source i wskazówek co wolno, a co nie wolno robić żeby zwiększyć wydajność. Podstawa to interfejs tylko UEFI, stery w MSI mode, odblokowanie rdzeni (w panelu opcji zasilania wystarczy), ustawienia 3D nvidii wg. wzorca, który podawałem, ale nie chce mi się szukać w komentarzach. Generalnie jak poszperasz mi w komentach to znajdziesz 90% istotnych informacji; niektóre mogą
  • Odpowiedz
@AZATEJDZ: Interfejs tylko UEFI ? Nie rozumiem :( Stery w MSI mode już od dawna (tzn od momentu w którym napisałeś o tym na mirko XD). Odblokowanie rdzeni, czyli minimum processor state na 100% ? Bo jeśli chodzi odparkowanie rdzeni, to mnie to chyba nie dotyczy na win10 ? Ustawienia nvidii mam chyba dobre, zmieniałem tylko te dwie opcje dotyczące wydajności, bo chyba o niczym innym nie pisałeś nigdy ?
  • Odpowiedz
@bachuxd: Nie dotyczy Ci ten fix upark, jasne - ale ustaw w opcjach zasilania "wysoka wydajność", jakie opcje w nvidia? podrzuce zaraz userdata, bo tam nie ma syfu, radar musisz fixnąć, bo się buguje - nie naprawiałem go jeszcze. Tron na pewno wiele zmieni na plus, czy względem FPS tego nie wiem. Podaj specyfikacje całego PC to Ci powiem ile da się wykręcić tak realnie bez jakichś cudów na patyku.
  • Odpowiedz