Wpis z mikrobloga

Wiele firm usilnie próbuje mnie zatrzymać w Polsce, nie zdają sobie jednak sprawy z tego jakie stawki otrzymuje u siebie w USA i rzucają mi jakimiś pseudo-świetnymi ofertami, a że to oni i tak specjalnie mnie traktują oferując mi taką a nie inną, i bang, 8000zł/msc, inna firma, 7900+ auto służbowe (Ford Fiesta 2009 XD), znów inna, dadzą spokojnie 12 000 miesięcznie, ale w systemie pracy bez weekendów wolnych ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ale to co się dzisiaj stało przerosło moje oczekiwania, dzwoni do mnie miły Pan, mówi, że spełniam ich wszystkie wymagania i jestem po prostu boską kandydatką i oni bardzo chcieliby bym przyszła na rozmowę, ja mówię ok i tak dziś nic nie robię, to sobie przyjadę porozmawiać. Przyjeżdżam, rozmawiamy, patrzy na moje portfolio, zdumiony czyta, czyta. W końcu mówi

No wie Pani co Pani Nodio? Tak jak mówiłem, wszystko czego oczekujemy jest Pani w stanie spełnić, ba, nawet ma Pani umiejętności, których na tym stanowisku nie oczekujemy, ale będą naprawdę wielkim atutem


Po tym zaczyna wymieniać co to mnie na tym stanowisku nie czeka, że klimatyzowane biuro, że całodobowy dostęp do studia, że elastyczny grafik i są w stanie mi zaoferować uwaga

32 000zł/miesiąc ()

Tak jak pracuje za granicą i takie dostaje pieniądze to jest okay, ale żeby w Polsce? Tu, gdzie panuje wyzysk i nikt nikogo nie szanuje? Tu gdzie każdy każdego dyma na jakiejś odkurzacze? #pdk xD

Mega mnie zaskoczyli, jakoś tak milej mi się dzień zaczął wiedząc, że Polskie firmy zaczynają płacić swoim pracownikom naprawdę dobre pensje, tak trzymać rodaki! ʕʔ


#polska #pracbaza #truestory #dziendobry i takie też troche #pokazmorde
N.....a - Wiele firm usilnie próbuje mnie zatrzymać w Polsce, nie zdają sobie jednak ...

źródło: comment_MFOBPnRoP2BLDYDyegyigy5tLHYcBdqb.jpg

Pobierz
  • 282
  • Odpowiedz
@Nodia: Czasami, napisanie jednego małego programiku który ma za zadanie np. przerzucić dane z jednego miejsca w drugie zajmuje tydzień. Szczególnie jak się pisze na czuja bo nie ma dokumentacji i nie będzie bo nie, dasz sobie radę coś wymyślisz, także... ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@oggy1989: Haha, ja wiem, że programowanie to nie jest łatwa sprawa, po prostu się droczę, bo mi tu o jakichś filtrach czy presetach mówisz, to nie filmik na zakończenie gimnazjum, Panie! :D
  • Odpowiedz
Eh ale dyskusja. Nie ma to jak się pochwalić zarobkami i podniecać się zarobkami 47k albo 15k... piszcie lepiej o czymś ciekawszym a nie ile kto zarabia ;p
  • Odpowiedz
@Nodia: Domyślam się, po prostu śmieszy i trochę też wkurza podejście osób które nie mają pojęcia, że jest jakiś proces twórczy, czy to filmu tak żeby na koniec ładnie wyglądał, czy to programu tak żeby działał i spełniał swoje zadanie.
Dla osób którym opowiadam o tym co robię to jest tylko kliknięcie w programie i już "bo komputery to są teraz takie mundre, że same wszystko robio..." i Ty też pewnie
  • Odpowiedz
@Nodia: no to nic tylko pogratulować, bo finansowo jesteś wysoko :) Kurczę, próbowałem chwilę Cię gdzieś wyszukać w necie, ale nie udało mi się to... Więc pozostaje wierzyć na słowo o tych filmach :)
  • Odpowiedz
@oggy1989: Dlatego czuję Twój ból jak mało kto, hurr durr, to tylko klikanie w komputery, a potem przychodzi do domu, uruchamia odtwarzacz i ogląda film z realistycznymi efektami tsunami. To tylko pareset godzin klikania na tym komputerze, by mógł to zrobić, tylko. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Quenas: Interesuję się kinematografią od praktycznie 5-6 klasy podstawowej, robiłam jakieś kupo-filmiki, rozwijałam się, w końcu kupiłam sprzęt, nakręciłam parę
  • Odpowiedz
@Fleischer: Nic tylko się cieszyć ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Quenas: Zaczynałam od samego Sony Vegasa, później wykupiłam pełen pakiet Adobe i praktycznie ciągle na After Effects siedzę, poza tym Mixamo 3D, reszta to drobniejsze programy do delikatnych korekcji
  • Odpowiedz
@Nodia: Ech... tylko... ( ͡° ͜ʖ ͡°) O ile się dobrze orientuje na wykopie jest też mireczek który zajmuje się efektami specjalnymi (chyba było nawet z nim AMA). I jakoś niedawno się cieszył, że film do którego robił efekty dostał Oskara.
Życzę Ci, obyś Ty też cieszyła się z Oskara za efekty (o ile jeszcze nie dostałaś) :)
  • Odpowiedz
@oggy1989: No niestety nie mam się czym pochwalić, ale jak tylko uzbieram sobie coś ładnego na koncie to otwieram studio w Polsce i kto wie, może nawet współpracę jakąś z mikroblogiem zacznę, jakaś ekranizacja pasty o sererowni = oskar murowany!
  • Odpowiedz