Wpis z mikrobloga

Dla co niektorych moze byc zaskoczeniem, ze kiedys komputery PC nie mialy w ogole dzwieku. Byl tylko systemowy speaker, ktory cos tam charczał ( ͡° ͜ʖ ͡°) Karta dzwiekowa, w czasach DOSa to byl luksus. Sam pamietam swojego Sound Blaster Pro, jeszcze na slocie ISA (ʘʘ), gdzie w dosie trzeba bylo ustawiac zmienne srodowiskowe, zeby to w ogole dzialalo.
#historiapc #dos #staregry
q.....0 - Dla co niektorych moze byc zaskoczeniem, ze kiedys komputery PC nie mialy w...

źródło: comment_cVO7jJrYbF1caURvWFLX0xjSm4FAoBhR.jpg

Pobierz
  • 19
@sEB-q: a przypadkiem wtedy nie był najlepszy Roland MT-32? Może gówno znam się na tych czasach, ale jak bawiłem się w emulowanie starych gierek, to wg mnie najlepszy dźwięk oferował właśnie ten Roland ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ale pewnie kwestia ceny nie uczyniła go czymś popularnym na korzyść Amigi (no jakby nie patrzeć, wtedy układ dźwiękowy Amigi był potężną konkurencją mimo wszystko ( ͡° ͜ʖ
p.....o - @sEB-q: a przypadkiem wtedy nie był najlepszy Roland MT-32? Może gówno znam...
a jak już sie to cudo zainstalowało to i tak okazywało się że Amiga 500 bije PC na głowę jeżeli idzie o dźwięk. Dopiero Gravis chyba w 1993 r. spowodował masowy opad szczęk :)


@sEB-q: Ciut wcześniej Soundblaster 16 był już lepszy od Amigi.
@czarnobiaua: ???? lepszy w czym? w parametrach technicznych, jak pamięć zawodzi to proponuje odpalić pierwsze lepsze nagranie na YouTube, nędzne midi . Zaznaczam że chodzi mi o dźwięk dla zwykłego użytkownika czyli gry i demoscena. Wersja SB 16 z samplami Wave wyszła dopiero w 1997 r.
@czarnobiaua: no dokładne nie wina karty, ale przez to jej "lepszość" jest mocno wątpliwa a mocy karty nijak nie pokazywały praktycznie żadne produkcje poza zastosowaniami profesjonalnymi. :)