Wpis z mikrobloga

Pytanie do osób korzystających z #docker Wszystkie moje projekty bazuja na serwerze Apache lecz różnią się lekko konfiguracja, bazami danych, wersjami php. Załóżmy że mam np:
- 8 projektow w php7 z bazą mysql
- 10 projektow w php7 z bazą redis
- 2 projekty w php5 z bazą mysql
Czy da się zorganizować to tak żeby docker nie zajął mi masy miejsca na dysku tworząc 22 kontenery zawierające prawie to samo?
  • 10
@Duze_piwo: Czyli już wiesz o co mi chodzi? Generalnie gdy mam kilka kontenerów bazujących na tym samym obrazie, każdy uruchomiony zabiera 0.5GB i jest wiele identycznych serwerów, a chciałbym żeby był jeden.
Możesz rozwinąć tych części wspólnych?
@kafapre: powiem tak są 2 drogi jedna zgodna z założeniami dockera(trudniejsza) albo łatwiejsza.
- osobiście wybrałem łatwiejsza czyli image który ma w sobie php i apache ( wersja np. php 7-apache) + oddzielnie dla bazy danych
- opcja trudniejsza czyli do każdej usługi jeden kontener apache -> php -> baza danych. Problem gównie leży w konfiguracji wszystkich kontenerów.
Mój dockerfile który kiedyś napisałem (Opcja numer 1) https://pastebin.com/QLs7Z1dB

Spróbuj łatwiejszą opcje czyli w twoim przypadku dwa obrazy php 5 i 7 do tego kontener mysql oraz redis.
Potem tworzysz docker-compose z konfiguracja kontenerów oraz baz per projekt.
docker-compose ułatwia uruchamianie kontenerów z jednakową konfiguracja i nie trzeba wszystkiego pokoleji pisać w konsoli tylko zamieszczasz w pliku a nastepnie dajesz "docker-composer up -d"

DONE