Wpis z mikrobloga

Byłem wczoraj oglądać tego passata https://www.olx.pl/oferta/vw-passat-b5-1-8-gaz-sekwencja-CID5-IDlD6PQ.html . Dramat xD, pierwsze co to opony, przez telefon koleś mówił że jeszcze pojeździ lekko sezon, na miejscu okazuje się że opony na wykończeniu i prawy przód ma rozerwana oponę i pizgnieta felgę, pewnje w krawężnik poleciał, po podniesieniu maski okazuje się że silnik zapocony a niby w takim dobrym stanie technicznym, po odpaleniu i przełączeniu na gaz coś klepało, chyba zawory, sprzęgło łapie dosłownie na samym końcu, w bagażniku przy kole zapasowym blacha wyglądała na pospawana i była pomalowana na inny odcień. Pomijam lakier itp bo wiadomo że auto prawie 20letnie ale stan techniczny to zupełnie co innego przez telefon słyszałem niż to co zastałem. Jak powiedziałem że musi zejść conajmniej 1000 i dopiero zaczniemy się negocjować to powiedział że sprzęgło jest tak odkąd ma to auto, że wulkanizator mu powiedział że można jeździć na tych oponach, a mechanik zmienił olej i mówi że już nie będzie się pocić, z tym że olej tam był świeży w komorze. Było kilka jeszcze mankamentów np jak klocki z tyłu ale k---a te główne to parodia, i mówienie właściciela że tego wcale nie trzeba robić bo auto jezdzi xD do czasu
#motoryzacja #samochody #januszemotoryzacji #cytrynigumiak
  • 34
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

po podniesieniu maski okazuje się że silnik zapocony a niby w takim dobrym stanie technicznym


@SuchyArbuz: Z tych silników lubi się lać, nawet koleś opowiadał że w amerykańskim ASO mieli pytać o zgodę kierownika serwisu na naprawę małych wycieków na gwarancji: https://youtu.be/_Hz-9OQaluY?t=1m53s

przełączeniu na gaz coś klepało, chyba zawory,


@SuchyArbuz: Raczej wtryskiwacze LPG, niektóre klepią jak są zużyte (np. tanie valteki) a niektóre klepią zawsze (szczególnie Landi Renzo
  • Odpowiedz
@biskup2k: pytanie, czy to się lało w ogóle czy np. uszczelka pod deklem trochę puszczała? Jeśli to drugie, to nie ma sensu tego nawet robić, bo założy typ nową uszczelkę za 150-200 zł, pośmiga z pół roku i znów będzie to samo.
  • Odpowiedz
@SuchyArbuz: Co do wysoko biorącego sprzęgła, to sam kupiłem 6 lat temu auto, w którym sprzęgło brało pod sam koniec, bardzo wysoko. Sprzedający mówił, że miał tak od zawsze, a ja kupiłem ze świadomością że to sprzęgło trzeba będzie wymienić. Co się okazuje? Że już 6 lat jeżdżę z takim sprzęgłem i nic, pewnie to normalne w niektórych autach.
  • Odpowiedz
wtryski LPG klepały, jeżeli było to nieprzyjemnie głośne to znaczy że się już kończą


@emka_: MEDy klekoczą głośniej niż rozgrzane 1.9 TDI i to normalne, chociaż nie sądzę aby tam je miał.

@SuchyArbuz: u mnie róznica między 2.0 a 3.5 to raptem 200 pln.
  • Odpowiedz
  • 0
@xetrov ja jestem "młodym kierowcą" i mam w c--j duże zwyżki, każdy centymetr się u mnie liczy przy pojemności, a po rodzinie nie chce rejestrować bo w coś p--------e i później będzie lament i płacz że im zniżki zbijam
  • Odpowiedz