Wpis z mikrobloga

Mirki jaki patent opracowałem
Miałem problem z dziwnymi zapachami z komputera (nowy zasilacz, karta graf. etc.) wiadomo nówki zawsze śmierdzą zanim się przetrą. Ale już nie mogłem ogarnąć tego, więc wpadłem na pomysł, żeby odizolować jakoś komputer. No i tak od rozkminy do rozkminy w końcu wpadłem, że jeżeli to ma być szczelne to musi być jakiś plastik, więc kupiłem worki plastikowe 160l , komputer umieściłem w takim worze (jeszcze ma sporo miejsca) no a z tyłu oczywiście taśmą dokleiłem i taki jest można powiedzieć zamknięty obieg :D
Ale stwierdziłem, że oprócz braku tych wyziewów komputerowych to są inne plusy:
- nie dostaje się tam wilgoć (wiadomo część z was pomieszkuje w piwnicy ( ͡° ͜ʖ ͡°), albo chociaż na wsi)
- nie dostaje się tam kurz (więc odpada częste sprzątanie)
ogólnie, nie zauważyłem aby się jakoś grzał, temp max 40 stopni.
Minus to oczywiście wygląd.
No to tyle, przynajmniej mam spokój ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#pcmasterrace #gownowpis #pomyslowydobromir
  • 9
  • Odpowiedz
@Christophy: nie chce mi sie cykac :P no normalnie worek plastikowy, na razie mam czarny , ale kupie se jakis kolorowy, moze rozowy :D z tylu trzeba tylko usb pociagnąć kabelkiem i tyle. wilgoć sie niestety bardzo lubi z elektroniką, więc w takim worku to i żywotność wzrasta ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Gawith_Apricot: nie zarzutka, mam komputer w sypialni i męczyło mnie ciągłe wietrzenie pomieszczenia, jak komputer popracuje ciężej to się grzeje i to wszystko wyrzuca wiatraczkami, a potem to sie wdycha, rak murowany (patrz S. Jobs)
  • Odpowiedz
@Gawith_Apricot: nie będę rozwalał, bo zapomniałem puścić kabla na USB, tak obieg zamknięty, tyle, że mówie są różne wielkości, 120l ci wystarczy mniej więcej na styk, 160l to masz jeszcze dużo zapasu z tyłu, z pół metra, a możesz se kupić 200l jak cie to nie zadowala, tylko nie widzę sensu, dobre chłodzenie i spokojnie utrzyma temp.
  • Odpowiedz
@Gawith_Apricot: dół worka to twój przód komputera, tył to otwór, kable bierzesz w pęczek wszystkie i obklejasz taśmą razem z krawędzią worka, nic się nie dostaje i nic się nie wydostaje
  • Odpowiedz