Wpis z mikrobloga

@rybsonk: Nawet ostatnio się zastanawiałam, dlaczego te wszystkie markowe rzeczy są takie drogie. Nie da się tego jak dla mnie inaczej racjonalnie wytłumaczyć niż ludzką próżnością. Torba Balenciagi po prostu podnosi status. Oczywiście część z tych rzeczy jest dobrze i starannie zrobiona, ale są też znacznie tańsze marki, które przykładają dużą wagę do wykonania i użytych materiałów. Projekt? To są często rzeczy zaprojektowane 30 lat temu i niezmieniane od tego czasu.
  • Odpowiedz
@Shanny: jeszcze rozumiem gdy to jest coś faktycznie wyjątkowego i co pozwoli Ci się wyróżnić to wtedy jakoś zaspokaja próżność, cokolwiek o tym sądzę. No ale takie coś? :D Przecież 99,9% ludzi nie odróżni tego od tej torby z ikei.
  • Odpowiedz
@Shanny: są drogie, bo jakby były tanie, to nikt by ich nie kupował. veblen goods to protip.

oczywiście za ceną idzie rownież jakość wykonania i materiałów. żadna tania torebka nie bedzie ręcznie wykonana z najwyższej jakości skory.

no i za ceną idzie tez moda, tanie torebki nie wychodzą spod ręki najbardziej znanych designerow, tylko ich kopiują.

to sa rzeczy zaprojektowane 30 lat temu i niezmieniane od tamtej pory


np? tylko trzymaj
  • Odpowiedz
@rybsonk: pomijając to, ze trzeba być ślepym, żeby tego nie odróżnić od ikea tote, to czy serio nikt z komentujących nie rozumie o co w tym chodzi? to nie jest stworzone dla normalnego konsumenta, to dosyć ironiczny design, który bogaci ludzie będą kupowali dla beki, i wlasnie żeby odejść od typowych torebek. jesli to sie dla ciebie nie wyróżnia w tym segmencie, to nie wiem co bedzie sie wyróżniało.

to jest
  • Odpowiedz
bogaci ludzie będą kupowali dla beki, i wlasnie żeby odejść od typowych torebek. jesli to sie dla ciebie nie wyróżnia w tym segmencie, to nie wiem co bedzie sie wyróżniało.

to jest bardziej art niż design. pokazanie, ze nawet cos takiego jak ikea tote moze być inspiracją.

ale hehe xiaomi lepszy co nie Iks de


@kocham_jeze: lol co za przewrotna logika, to nie lepiej nosić już torbę ikea albo podobną tanią
  • Odpowiedz