Wpis z mikrobloga

@czynastolatek: Błąd poznawczy.
1. W odróżnieniu od tramwajów, motocykle często nie są widoczne zza innego pojazdu
2. Tramwaje raczej nie zmieniają "pasów" (nie wyłoni się zza jadącego samochodu)
3. Motocykle jadą dużo szybciej niż tramwaje. Połączenie prędkości, nagłej zmiany pasa i braku widoczności (wyjazd zza większego pojazdu) może uniemożliwić kontrę manewru kierowcy samochodu, nawet gdy ten na bieżąco kontroluję sytuację w lusterku.
4. Owszem, niektórzy kierowcy po prostu nie patrzą w lusterka. Ta część kierowców (zarówno samochodów jak i motocykli itd.) powoduje wypadki zarówno z tramwajami, samochodami, motocyklami, rowerami itd.
5. To, że zobaczysz sytuację z pkt. 4, w żaden sposób nie oznacza, że 1,2,3 nie zachodzi, i nie świadczy w żaden sposób o
  • Odpowiedz
@czynastolatek: W skrócie, człowiek, ulegając błędom poznawczym, postrzega rzeczywistość w sposób zniekształcony. Wyżej, mam nadzieję w dosyć przystępnej formie, wykazałem błąd logiczny w Twoim rozumowaniu.
Jeśli opis nie wystarczy a mam wymienić konkretne błędy, to oprócz podstawowego błędu logicznego, prawdopodobnie będą to m.in.: efekt skupienia, heurystyka dostępności, iluzja grupowania, zaniedbywanie miarodajności, efekt potwierdzenia.
Btw. wiem, że jesteśmy w Internecie i jesteśmy "anonimowi", ale netykieta obowiązuje, więc polecam wyrażać się grzeczniej
  • Odpowiedz
@f423r: Napisałem tylko, że te filmiki to świetna kontra na p---------e, że jakby motocykle nie jechały 300+ w mieście to by nie miały wypadków, a ty robisz jakieś dziwne analizy, jakby mój komentarz był opracowaniem popularno naukowym.
Ochłonięcie sugeruję tobie, bo się spinasz z powodu (prawie)gównowpisu.
  • Odpowiedz
@Hannahalla: ja przy pierwszej kolizji byłem bardziej obsrany niż kierowca który pode mnie wjechał xD przy drugiej był luz a przy trzeciej to już tylko "K---A ZNOWU" sie rzuciło na usta :D
  • Odpowiedz