Wpis z mikrobloga

#programowanie #pytanie #it
Hejo.
Mam propozycję pracy w dziale raportowcow, musze tylko wystosowac email odpowiedzieć na kilka pytań, wszystko spoko, ale.. padło pytanie o umiejętności w sql. Z bazami danych mam tyle wspólnego co przerzucaniu danych przez FTP. Wstępnie patrzyłem w necie ale pytanie czy jest to na tyle skomplikowane, że trzeba 2msc kuc czy raczej w tydzień da się spokojnie ogarnąć żeby w miarę swobodnie się poruszać?
  • 6
@lupaczkokosow same zapytania to w tydzień spokojnie bo jest to bardzo logiczne, chociaż żeby dobrze je zrozumieć wymaga pewnego przedstawienia sposobu myślenia.

Jeśli chodzi o zapis do bazy i administrację to trudniej. Typy indeksy itp wymaga już większej wiedzy, tym bardziej że występują różnice między konkretnymi bazami.

Polecam kurs na w3schools, bo są gotowe bazy na których można ćwiczyć, a wszystko jest dobrze wytłumaczone.
@iacek:
@Paczek_w_masle:
Dzięki Panowie. Sytuacja wygląda tak, ze chce odpisać w miarę wiążący sposób, z drugiej strony zaś głupio by było zobowiazywac sie do czegoś, czego nie dam rady ogarnąć w ciągu 2 tygodni przygotowania, do poziomu gdzie będę mógł sam działać. Szanujmy swój i innych czas.

Zaraz obczajam linki, dziękuję bardzo :)
@lupaczkokosow: ja bym się nie obawiał - na początek nikt ci nie da praw do zmiany danych ani tym bardziej do grzebania w samej strukturze, pewnie chodzi o to że gdy jakieś dane nie będą dostępne przez jakiś system to będziesz musiał wyciągnąć bezpośrednio z bazy. Skup się na selectach, filtrowaniu i join-ach
@iacek:
Właśnie nie zostało powiedziane jaki będę mial dokładnie zakres obowiązków. Obstawiam, że głównie będę właśnie zasysac dane i ewentualnie wprowadzać korekty. Musze się dyskretnie podpytac.
@lupaczkokosow: jeżeli to dział raportów to nie spodziewam się żebyś musiał robić cokolwiek z budowaniem struktury danych czy indexów. Tym bardziej że jak to zrobisz to pewnie zachwieje to funkjonowaniem aplikacji, która te dane zbiera :) Pisanie zapytań w sql jest dość proste, ale nie ogarniesz tego w 2 dni na koniec dwóch tygodni, które masz. Więc dobrze sobie rozłożyć plan nauki na pełne 2 tygodnie.
Jeżeli osoba, z którą rozmawiasz