Wpis z mikrobloga

#ekonomia #nauka

Witam i dobry wieczór.
Założyłem konto bo potrzebuje pomocy bardziej doświadczonych Mirków z #ekonomia

Chcę zacząć naukę ekonomii, szukałem w google jakiegoś forum, co by pogrzebać i ewentualnie znaleźć coś pomocnego, ale wujek google wrzucił na szczyt stronki, które w żaden sposób mi nie pomogły.

Czy zna ktoś jakieś forum skupiające ekonomistów? Tak, żeby przeszukać je za materiałami do nauki od poziomu podstawowego i żyć sobie codziennie w tym miejscu dla utrwalania i wymiany zdań?

Czy ktoś z kierunku ekonomicznego na studiach byłby w stanie polecić jakieś podręczniki dla zielonego w temacie?

Upatrzyłem sobie kilka wybitnych postaci i ich książki, ale zostawiam to trochę na później, nie będę się pchał w to bez podstaw.

Z góry dzięki za pomoc! ;)
  • 6
@tatabatmana: O, to jest właśnie konkret. A, słyszał ktoś o "Wolna przedsiębiorczość", podręcznik, który wyszedł od Instytutu Misesa, niby próbują to przepchnąć do Ministerstwa Edukacji, podręcznik dają za darmo w PDF-ie i bez zysku sprzedawać mają na rynku, ale ciężko to znaleźć u nich, jak pisałem maile to nie odpisali
@lubie_jesc: Dzięki wielkie ;)

Nie wiem czy nie patrzę na to w sposób zbyt szkolny, nie wiem czy jest sens przegrzebywać jakieś podręczniki, których używa się w szkołach czy na studiach. Czy po prostu czytać i analizować rozproszone książki i efekt będzie dobry. Ktoś wie?