Wpis z mikrobloga

#bieganie Pomożecie w wyborze butów ? 193 cm wzrostu, 105 kg. Bieganie rekreacyjne 2-3 x w tygodniu. Dystanse 5-7 km. Trochę po asfalcie, a głównie staram się biegać w podmiejskim lasku (ścieżki, górki, trochę korzeni). Myślę, że na taki teren nie ma sensu kupować butów typowo trailowych, prawda ? Chciałem wziąć 1sze lepsze buty za 100-150 zł, ale niby osoby o mojej masie powinny kupić buty z lepszą amortyzacją, więc droższe. Prawda to ?
  • 11
@zasadzka01: prawda. Warto zainwestować trochę więcej żeby nie dobić sobie kolan. Biorąc pod uwagę twój wzrost i wagę proponuje model Nike Vomero. Nowy model w paskudnym kolorze kosztuje aktualnie w sklepie 329, ja kupiłem swoje (starszy model) w sklepie biegacza za 230 zł. W Fashion House (outlet) widziałem starsze modele w cenie nawet po 150 zł :) Buty trailowe to kiepski pomysł na tak krótkie dystanse, tymbardziej, że są zdecydowanie droższe.
@Godek: Matko boska, ile pieniędzy... Najgorzej, że moja lewa stopa jest dłuższa od prawej o ok. 0,5 cm i mierzy prawie 31 cm, więc mam problem ze znalezieniem w ogóle rozmiaru. A to dziwne, bo na co dzień do chodzenia normalnie buty 46 noszę, a z tych sportowych tabelek, to wynika, że 48-50 musi być :D A takich rozmiarów o dziwo nie ma.
@zasadzka01: Szukaj promo ;) Co do problemu ze stopami - nie wiem gdzie mieszkasz, ale jeżeli w okolicy masz gdzieś Sklep Biegacza to polecam zajrzeć. Mierzą stopę na miejscu, pomagają dobrać odpowiedni model obuwia do stopy i sposobu biegu (proszą Cię o chwilę biegu na bieżni). Często niestety mają ceny z kosmosu, więc włącz tryb cebula mode on, niech ci wybiorą buty, zapisz sobie model i szukaj po internetełach promocji :)
@zasadzka01: Pisałem już, asfalt. Trailowe niepotrzebnie sobie zajedziesz na asfalcie, a na tak krótkich dystansach nie potrzebujesz specjalnego obuwia do biegania w terenie. Ponownie proponuje model Nike Vomero, ewentualnie Adidas Energy Boost. Biorąc pod uwagę twój rozmiar stopy powinieneś spokojnie dorwać jakieś resztki kolekcji za niewielką cenę.