Wpis z mikrobloga

Mirki pod tagiem: #idiotabuduje opisywałem ostatnio problem krzywych ścian. Mądrzejsze głowy wykopu doradzily mi płytę OSB bo ładnie i funkcjonalnie będzie sie prezentować. Dziś na mojej twarzy pojawił sie smuteczek, oczyściłem betonowa podłogę w kąciku w którym będę działać i moim oczom ukazała sie wylewka która jest krzywa, miejscami popękana ale wyglada bardzo stabilnie. W reszcie garażu wyglada to całkiem niezłe. Nie mogę sobie pozwolić na nowa wylewkę bo bym musiał zrobić ja w całym garażu. Przeczytałem w necie ze należy stara posadzkę zagruntować i wyrównać ale niektórzy piszą o wypełnieniu dziur i podrownaniu za pomocą kleju do płytek inni radzą kupić gotowa masę w wiaderkach. Mirki a jakbyście to zrobili Wy? Czym pokryć już wyrównana posadzkę? Farba do betonu? Coś żeby było trwałe i estetyczne. Bo musi być pięknie. Jednocześnie chciałem podziękować wszystkim którzy wspierają mnie dobra rada i słowem. Na prawdę jestem bardzo wdzięczny. Nie miałem tego szczęścia by mnie ktokolwiek z rodziny czegoś nauczył w majsterkowanie a i sam niewiele miałem zapału. Dzięki. #budujzwykopem #budownictwo #remontujzwykopem
  • 18
@mrk79: krzywa jest ale do zaakceptowania chodziło bardziej o ubytki. Jak wymierzyłem stół to akurat nóżka wpadłaby w dziurę Ok 8cm która jest pozostałością po rurze która była technika wylewania żeby niby równo było. Ogólnie tragedii nie ma ale trzeba podrosnąć.
@zarejestrowalemsie: klej do płytek przy takiej grubości popęka podczas wiązania. Klej nadaje się do uzupełniania małych ubytków, ale też nie przesadnie małych bo jak zrobisz płaski placek metr na metr grubości milimetra to on odparzy od podłoża. Ostatecznie jeśli godzisz się na mikro pęknięcia w takim 8cm otworze to możesz użyć klej i robić warstwami.

8 cm dziurę spokojnie można wypełniać wylewką tą samą, którą robiłeś podłogę ale nie nadaje się
Ja nie robiłem wylewki tylko poprzedni właściciele ja pojęcia praktycznie o tych sprawach nie mam ale to nie problem sie nauczyć. Czyli małe ubytki klejem po gruntowanie a duże betonem jak sie robi taki beton żeby był dobry a nie popękała od samego schnięcia?
@zarejestrowalemsie: Nie słuchaj ich. Klej do płytek służy do klejenia płytek. Do wyrównywania posadzek betonowych użyj masy do wyrównywania posadzek. Szczególnie jeśli masz zamiar dać na to żywicę jak z filmu. Jak nieodpowiednio przygotujesz podłoże to licz się z tym, że za jakiś czas zacznie pękać i nawet najdroższa żywica może nic nie dać. Pierwsza lepsza jaką znalazłem http://sklep.dagotech.pl/pl/p/MAPEFINISH-A-B-KPL.30kg/476 Fakt, nie jest tanio ale lepiej od razu zainwestować niż za 2
@myczello: widzę ze jednak budowlanka jak kuchnia każdy ma swoje przepisy. Dziękuje Mirku za odpowiedz. Muszę o tym wszystkim poczytać i coś wybrać. Żywice na wierzch wybrałem na milion procent tylko jak ja zrobić żeby nie była ślizga?
@zarejestrowalemsie: W dużej mierze na pewno przez to, że profesjonalne rozwiązania zazwyczaj są kosztowne i większość ludzi szuka tanich alternatyw. Ale te nie zawsze działają. Zależy też jakie mamy oczekiwania. Jak bym robił sobie garażyk do przechowywania kosiarki i roweru to też pewnie bym nie szalał ze specjalistycznymi klejami.

Płatki do żywicy są nie tylko do ozdoby ale też właśnie żeby nie była śliska.
@myczello: a czy zaschnięta da radę zmatowić i czy jest sens? Nawet nie będę ukrywać ze ten środek jest dość drogi. Jeśli mam do podrownania mała powierzchnie może znajdę mniejsze opakowanie albo w ostateczności podkuje głębiej całość i wyleje porządnie. To w sumie nie jest głupie ale na pewno będę musiał kuc ręcznie bo nie mam sprzętu. Ale trudno. Dam radę.
@zarejestrowalemsie: Zobacz sobie jeszcze środki na tej stronie https://www.noxan.pl/posadzki/farba-do-posadzek.html Jak nie planujesz po niej jeździć wózkami to da radę ;) Może Cię lepiej wyjść wyrównanie posadzki jakąś masą samopoziomującą albo zeszlifowanie nierówności i na wierzch dać tą farbę z linku. Żywica owszem, jest fajna ale nie zawsze warto. Co do sprzętu to zawsze można wynająć. Czasem lepiej zapłacić stówkę - dwie niż walczyć tydzień
@myczello: zrobię to ręcznie jako karę za to ze nic wcześniej nie robiłem i nie inwestowałem w sprzęt. W miejscu mojego kącika majsterkowicza nie będzie jezdzone pojazdami bo nawet sie nie da przez układ bramy. Już sprawdzam link od Ciebie. Dzięki