Wpis z mikrobloga

@rvnow: Czy Umtiti był spóźniony z interwencją? Czy kopnął Ronaldo prawą noga i zahaczył lewą? Jak widać - zdecydowanie tak, a to jest faul. A za faule w polu karnym daje się karne. I ja na tym kończę dyskusję bo dopóki tego nie zrozumiesz to nie ma ona dalej sensu.
  • Odpowiedz
@Minieri: Pojedź na jakikolwiek mecz, weź notatnik i naliczaj kontakty w polu karnym, a następnie policz potencjalne rzuty karne. Co z łokciem marcelo? Przecież Messi sam sobie "głupiego ryja" nie rozwalił. Naprawde to co czytam na wykopie, opinie mirko guru, wielkich opinionistów.. aż boli głowa. Oglądacie wszyscy mecze piłki nożnej, niektórzy kochacie ten sport i te kluby jak własne. Mimo wszystko nie znacie zasad, nie ma znaczenia czy Umtiti był
  • Odpowiedz
@rvnow: Po tym co teraz napisałeś szkoda mi na ciebie czasu. Nie masz zielonego pojęcia o czym piszesz i zarzucasz mi brak znajomości zasad? Proszę cię, skończ już. Żegnam.
  • Odpowiedz
@Minieri: Widze że kolega nie ma już jakichkolwiek argumentów, co nie dziwi bo jeszcze nie widziałem nikogo pod #mecz który udzieliłby obiektywnej opinii poza paroma wyjątkami.
  • Odpowiedz
@rvnow: Nie, to ty ich nie masz, stąd twój cały głupi wywód o "januszach", "toczeniu kuli z gówna" itd. Ronaldo był tutaj wyraźnie faulowany i to był faul na karnego.

Z oficjalnych przepisów FIFA:

1. Direct free kick

A direct free kick is awarded if a player commits any of the
  • Odpowiedz
  • 0
@000loki zrób sobie update, powiedzieli tak po KMS, w których powtórki powodowały przerwy w grze. Po akcjach z VAR w meczu Francja Hiszpania wszyscy tam zmienili zdanie
  • Odpowiedz
@Minieri jeżeli tu był faul to w meczu Barcelony z psg sędzia też podjął słuszna decyzję o przygotowaniu karnego na suarezie.

Gdyby cRonaldo nie kładł się w każdym meczu po 10 razy w polu karnym to pewnie by tutaj podyktował karnego. Sędziowie są już wyczuleni na największego symulanta w historii piłki nożnej.
  • Odpowiedz
@baletny: No są wyczuleni na Busquets'a ale co to wnosi do tematu? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tak poważnie to można się kłócić kto jest większym lub mniejszym symulantem, w obecnych czasach symulki są częścią treningów i nieodłącznym elementem "gry" i winna jest organizacja która rękami i nogami broni się przed challengami takimi jak np. w siatkówce, nie zmienia to faktu że profesjonalny sędzia popełnił poważny błąd.
  • Odpowiedz
@YodaMonster: nie wiem po co tutaj piszesz o Busquetsie.

Cristiano Ronaldo leży średnio 3-4 razy w polu karnym i macha rękami. Sędziowie muszą ignorować jego przewrotki, bo w innym przypadku Real co mecz wygrywałby 5-10 bramkami, a ten pajac nie potrafiący grać miałby już ponad 100 goli w lidze.
https://thumbs.gfycat.com/BowedOnlyChicken-mobile.mp4

W mojej ocenie nie jest to wystarczający kontakt z zawodnikiem, aby można było zagwizdać faul.
  • Odpowiedz
@Minieri: @YodaMonster: Przy kazdym rożnym dyktujemy karny? Tak czy nie? Zawsze jest kontakt, i wcale nie interesuje ich piłka. Interpretacja sędziów ma duże znaczenie i w tym przypadku karnego nie było. Gdybym czerpał wiedze z podwórka to moja opinia byłaby zbliżona do waszej ( ͡° ͜ʖ ͡°). Łokieć Marcelo? Faul Casemiro? Kwestia interpretacji sędziów, o tych sytuacjach żaden poważny ekspert nawet sie zbytnio nie
rvnow - @Minieri: @YodaMonster: Przy kazdym rożnym dyktujemy karny? Tak czy nie? Zaws...

źródło: comment_AaHmfLR3WVsPEPhhQkoNbIecNRh5Is4b.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@rvnow: Broń się dalej, nie masz po prostu racji, porównując tę sytuację do rożnego po raz kolejny się ośmieszasz. Brnij dalej, co tam opinia byłych sędziów czy komentatorów na temat tej sytuacji, jakiś mirek z wykopu wie że nie było faulu i się z nas śmieje, olaboga co teraz xD
  • Odpowiedz
@Minieri: Faul casemiro na drugą żółtą, łokieć marcelo. Jakieś pytania? Teza z rożnymi ma na celu pokazanie ci że prawie wszystko zależy od interpretacji sędziego. Ale ty chyba oglądasz tylko skróty z reddita. Nawet dziennikarze Marci stwierdzili że kontakt był niewystarczający xD
  • Odpowiedz
@rvnow: Jesteś uparty jak osioł, nie jestem fanbojem ani Barcy i Realu i w dupie mam łokieć Marcelo czy faul Casemiro, "rozmowa" (bo z twojej strony to raczej zwykłe frustrackie #!$%@?) była na temat tej sytuacji na gifie. Meczów oglądam na pewno zdecydowanie więcej od ciebie, więc możesz sobie darować kolejne wstawki ad personam. Szkoda mi już czasu na ciebie. Żegnam.
  • Odpowiedz
(bo z twojej strony to raczej zwykłe frustrackie #!$%@?)


@Minieri: Osobiście jestem zadowolony z wyniku. Jak to jest oglądać tyle meczy i nie ogarniać że nie każdy kontakt w polu karnym = rzut karny?
  • Odpowiedz
@rvnow: A jak to jest nie rozumieć że nie każdy kontakt jest taki sam i spóźniona interwencja obrońcy to według przepisów (które zresztą ci zacytowałem) faul? Rozumiesz że nie można po prostu kopać ludzi po łydkach w piłce nożnej?
  • Odpowiedz