Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Zastanawiam się nad wyborem studiów...
I na razie biorę pod uwagę te kierunki:
-automatyka i robotyka na PW (ale na 99,99999999% się nie dostanę, no chyba że będzie cud)
-mechatronika na PW (jak wyżej)
-automatyka i robotyka na PW, ale na wydziale inżynierii produkcji (istnieje szansa, że mogę się nie dostać ( ͡° ʖ̯ ͡°))
-mechatronika na PW, ale na wydziale samochodów i maszyn (może bym się dostał)
-geodezja i kartografia (powinienem się dostać)
-mechatronika na WAT (raczej na wat na wszystkie bym się dostał)
-mechanika i budowa maszyn na WAT
-geodezja i kartografia na WAT
-geografia na UW (na 99% bym się dostał)
Ogólnie do tej pory nakierowywałem się na PW, gdybym się nie dostał to na WAT, a ta geografia to "rezerwa". Rok temu zdawałem maturę (rozszerzenia z matmy, geografii i angielskiego), niestety byłem głupi i złożyłem tylko na dwa kierunki, mianowicie geodezję na PW i geoinformatykę też na PW i na oba się nie dostałem (do geodezji zabrakło parę punktów), więc postanowiłem przez ten rok pouczyć się do poprawy matury. Jednak do praktycznie wszystkich kierunków na WAT i PW potrzebowałem fizyki (byłem na profilu matematyczno-geograficznym w liceum), więc kupiłem parę książek, ale nie będę ukrywał, że nie rozumiem jej. Jak będę miał 10% na maturze to chyba jakiś cud będzie... Poza tym pomyślałem sobie, że nawet gdybym się dostał na któryś z tych technicznych kierunków, to mógłbym się tam czuć źle, bo jeśli fizyki nie rozumiem teraz, to w sumie co wtedy, gdy będzie ona na studiach... I tak sobie pomyślałem, żeby wybrać może tą geografię, bo ogólnie lubię ten przedmiot i w dodatku miałem go w liceum, więc jakiś 'start" mam. Wiem, że te wszystkie kierunki, które wymieniłem to pewnie gównokierunki, ale nie potrafię znaleźć lepszych, na które bym się na pewno dostał.
I wiem, jestem idiotą, bo nie dostałem się na studia...

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: ludolfina98
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Zastanawiam się nad wyborem studiów...

źródło: comment_o2Qvk7a5W3mFRWvxvxUWsHmlvkjuBw9Y.jpg

Pobierz
  • 8
@AnonimoweMirkoWyznania: 2 rok studiów inżynieryjnych powiązanych z chemią. Ludzie nie potrafią obliczyć stężenia procentowego, a zdarzają się i przypadki, braku umiejętności zamienienia minut na sekundy. Więc o Twój brak wiedzy doczesny bym się nie martwił. Pierwszy rok masz praktycznie powtórkę z liceum.
@AnonimoweMirkoWyznania: Jezeli umiesz fizyke na 10% to sie nawet nie dostaniesz xD A jezeli sie gdzies dostaniesz bez tej fizyki to znaczy, ze dostana się Tobie podobni. Idac dalej masz szanse to skonczyc. Głupim jest myslenie, ze dostalem sie ale nie skoncze bo cos tam, skoro jestes w grupie ktora sie dostala to znaczy ze rokujesz na ukonczenie, o ile sie przylozysz.
Człowieku xD Z takim podejściem, to nikt by na studia nie poszedł :D Próbujesz gdzie Ci się podoba, a potem lecisz z wszystkim. Inni też się będą uczyć i poznawać nowe rzeczy. Studia w większości wyróżniają się tym, że ludzie sobie pomagają. Raz Ty nie rozumiesz, a raz ktoś inny nie rozumie tego, co Ty już doskonale wiesz bądź właśnie się dowiedziałeś :) Gdyby nie dzielenie się wiedzą, to bardzo dużo osób