Wpis z mikrobloga

@luki11111: Piszę z własnego doświadczenia. Nie napisałeś czy parterówka, czy z poddaszem. Wiele zależy też od tego jakie masz podejście oraz od regionu Polski. Podałem cenę dla budowania w systemie gospodatczym.
@luki11111:

podejscie tzn co masz na mysli?


czy oszukujesz państwo polskie na VAT czy też nie ( ͡° ͜ʖ ͡°)-
Niestety nie wiem jakie są ceny w tej części kraju.

Oczywiście cenę pisałem bez pozwoleń i projektu.
@luki11111 od zera do stanu jaki opisujesz - bryla 10x14m. 114m2 uzytkowej + poddasze nieuzytkowe. Wstawione okna z roletami. Dach 2-spadowy 215m2 ale bez dachowki - zapapowany i odeskowany, gotowy na montazu dachowki. Oczywiscie bez dzialki. 180k. Wielkopolska. 30km pod Poznaniem.
@luki11111 ja wydałem ok 140k za stan surowy otwarty. Dom 9x11m, w całości podpiwniczony. Prosta bryła i dach dwuspadowy. Żadnych jaskółek, balkonów czy wykuszy. Najwięcej pochłonęła piwnica (cała w betonie) bez niej powinno się zmieścić w 100k.
Ekipy miałem dwie, od murowania i osobna od dachu. Miałem do nich zaufanie więc nawet materiały sami zamawiali, oczywiście wcześniej wszystko ze mną ustali, co jak za ile i dlaczego ta firma, a nie inna.
@melba: Materiały kupowałeś sam czy firmy? bo z tego co się orientuje to jak kupujesz samemu to vat 23 % a jak firma to 8... i ile mniej więcej z tych 140k kosztowała Cię robocizna?
@luki11111 sam zamawiałem dachówkę i drzewo. Robota to 12k dach ok 45k reszta (ściany, fundamenty, izolacja, roboty ziemne, itp.)
Ja fakturę brałem na dachówkę i beton bo gwarancja, reszta se sami zawiali i mnie nie interesowało jak się rozliczali. Z tym że ja nie potrzebowałem żadnych faktur. Niby myślałem o jakiś zwrotach ale to szkoda zachodu. Lepiej co się da niech będzie bez faktury, wiem że to z deka kanciaste ale coś
@luki11111: pewnie przy takich całkiem oficjalnych cenach było by ciężko. Nie wiem też jak reszta mnie wyjdzie. Instalacje już wiem, że będą kosztować więcej niż w kosztorysie archonowym.