Wpis z mikrobloga

Zawsze przy okazji dużych imprez biegowych mam ten dysonans poznawczy.

Zajebiście: niedziela, ludzie z własnej woli biegają, jarają się tym, zamiast siedzieć przed tv i czekać na obiad.

No ale... czemu w centrum miasta? Czemu ludzie nie mogą wyjechać z własnego podjazdu, bo jest maraton?

Zaraz będą rolkarze i rowerzyści. Bardzo to szanuję, ale jednocześnie tak bardzo widzę to w innych okolicznościach przyrody. Pewnie się czepiam ( ͡° ʖ̯ ͡°)

http://wiadomosci.wp.pl/utrudnienia-w-warszawie-w-zwiazku-z-orlen-warsaw-marathon-6115035108066945a

#warszawa #bieganie
GreenArrow - Zawsze przy okazji dużych imprez biegowych mam ten dysonans poznawczy.
...

źródło: comment_6afKWxGdH59PL4h65gMAJJ8s5ZJEiGXA.jpg

Pobierz
  • 14
@Styrmir: no właśnie boli :P w tygodniu korek, bo korek, w weekend objazd/korek, bo maraton. Wiem, że to takie miasto i fajnie, że się ludzie aktywizują, nie delegalizowałabym, ale może jakaś trasa, która nie blokuje głównych ulic? :)
@GreenArrow: Każde większe miasto ma taki bieg, typowy miejski. Także tego bym się nie czepiał. Jest to swego rodzaju promocja miasta i zdrowego stylu życia. Z jednym przyznam rację, takich biegów które paraliżują dzielnicę/miasto jest zdecydowanie za dużo. Czasem to i ze 2 biegi tego typu w jednym miesiącu. No i warszawa ma aż 2 maratony, to jest akurat absurd.
@GreenArrow też nie mam nic przeciwko bieganiu, ale czemu przez centrum...
Cały Ursynów i cały Żoliborz wolny pusty i szeroki.

Mieszkam w mieście od urodzenia ( prawie 30 lat ) a wciąż nie mogę tego zrozumieć ani się przyzwyczaić...
Wiesz czemu biegają przez centrum? Bo to THE CENTRUM. I tylko dlatego.
@dawidix89: bardzo możliwe że za niedługo w Warszawie zostanie jeden maraton. Zmienił się niedawno prezes Orlenu, który był bardzo pro biegowy. Sporo osób utraciło sponsoring z ich strony, no i też organizacja kolejnego orlenu stoi pod znakiem zapytania.
@GreenArrow: to jest akurat pytanie do organizatorów biegu :) a tak na serio to promocja miasta, to gdzie mają biegać?