Wpis z mikrobloga

@Maglev: Mam podobnie, strasznie to uderza w pewność siebie.

@Maglev niech przestanie żreć słodycze i pić cole.


@frogfoot: Nie piję coli, nie jem słodyczy, ba, uprawiam spoty, nie łykam tabletek, odżywiam się ogólnie zdrowo i też mam nawroty trądziku. Najgorszej jest jednak to, że byłem u paru dermatologów i nikt nie wie co jest przyczyną, miałem robione wymazy, badania krwi, łykałem tabletki, stosowałem kremy, żele, maski, ogólnie masakra. Ludziom ogólnie
@TomdeX też miałem problemy z cerą i u mnie najwięcej dało zaprzestanie żarcia słodkosci. Dla szybszego efektu dodatkowe odgrzybianie organizmu czarnuszka i oregano.

Z preparatów bez recepty polecam wszystko od cethapila, a na receptę to najwięcej mi chyba pomógł isotrexin.

Jeżeli nic nie pomoże, to na końcu mocne antybiotyki.

Ps. Z tymi słodyczami to sam odkryłem, żaden lekarz o tym nie wspomniał.
@Maglev: niech idzie do dermatologa. Ja przez bardzo długi czas miałem trądzik - coś jak na zdjęciu, może nawet bgorzej. Lekarz przypisał mi aknonormin czy jakoś tak i przeszło po około roku i do dziś nie mam (12 lat po stosowaniu). Ma też skutki uboczne wiec trzeba sie skonsultować z lekarzem czy przypasuje do jego typu skóry.

@TomdeX obczaj aknenormin (oczywiście po konsultacji z dermatrologiem). Też miałem wręcz chorobliwy trądzik i
@TomdeX: z moich doswiadczen tradzik jest to alergia/nietolerancja pokarmowa wiec dieta ma tu decydujace znaczenie. Przy czym nie ma zadnych sensownych testow na wykrycie pokarmu, ktory sprawia problemy naszemu organizmowi. Mi sie udalo wykryc sprawce przy pomocy diety eliminacyjnej ale to trwalo latami. Ciezko jest trafic w dany pokarm bo efekty odstawienia nie sa natychmiastowe, dopiero po tygodniu albo i wiecej widac poprawe. Potrzeba wiele samodyscypliny i wytrwalosci.
@TomdeX: znam kilka osób (w tym siebie) którym pomogło dopasowanie diety i usunięcie kilku elementów na które organizm miał silne reakcje.

Zazwyczaj są to: cukier (jak pisałeś), nabiał. Ale do tego dochodzą indywidualne np gluten, orzechy, mąki. (można dodatkowo zrobić jakies testy na alergię lub nietolerancję pokarmową).

W wielu przypadkach odstawienie nabiału pomaga, ale znam przypadki, że trzeba było mąkę odstawić (i nie chodziło o gluten).
Po nabiale zazwyczaj reakcja jest