Wpis z mikrobloga

Dobra mirki z racji tego że przed chwila miałem glebę mam pytanko. Kierownica jest skręcone lekko w prawo a moto jedzie prosto. Nie ściąga na żadną stronę. Lagi do wymiany czy idzie to naprawić?

Jechałem sobie gdzieś 15 20 kmh i zobaczyłem ze babka jedzie z prawej na skrzyżowaniu (osiadlowa uliczka), ślisko, opony made in India i postanowiłem dokładnie zbadać skład nawierzchni bitumicznej.
Straty: Naciagnalem sobie prawy posladek. Kask, zlamany migacz, zarysowania owiewka

#motocykle
Pobierz Gent - Dobra mirki z racji tego że przed chwila miałem glebę mam pytanko. Kierownica ...
źródło: comment_g78RLY88narxa99ZeMFJld0OH7AElLmU.jpg
  • 3
@Gent: ster chyba jest tak zrobiony by w razie gleby lekko się skrzywic a nie połamac, idzie raczej to po ludzku naprostowac
Kiedyś na forum Sv był gość z takim samym problemem jak ty i jeździł z tą krzywa kiera, aż spotkał z kumplem dwóch starych wyjadaczy gdzieś na postoju. Troche porozmawiali, powiedział im o tym, jeden podszedł, zablokował koło między nogami i walnąl kilka razy w ster i po problemie.
@Gent: Albo jak wyżej piszą przestawiło lagi na półkach albo zgięło kierownicę.
Na półkach prostujesz banalnie:
przednie koło swobodnie w powietrzu, luzujesz śruby dolnej i górnej półki oraz tzw. kopydło czyli łącznik miedzy lagami w okolicach błotnika, ustawiasz równo w górnej półce, skręcasz górną, skręcasz dolną, skręcasz kopydło i ma być prosto.

Gx