Wpis z mikrobloga

Mirki, stoję właśnie przed trudnym wyborem systemu. Aktualnie korzystam z W7, jednak zastanawiam się nad przejściem na W10. Do tej pory kilka razy próbowałem 8.1, jednak zawsze szybko wracałem do sprawdzonej 7. Co wywołuje u mnie lekki niepokój:

1. Jak to jest z tym szpiegowaniem? Faktycznie wykrywają że korzysta się z nielegalnego oprogramowania czy to ściema? (nie mówię tu o samym Windowsie, tylko programach pokroju Matab, AutoCAD itp.)
2. Jak wygląda sprawa samego przystosowania się do interfejsu po 7? 10 bardziej przyjazna dla użytkownika czy jednak ciężko się połapać?
3. Co trzeba koniecznie zrobić po samej instalacji 10? I co jest jako tako zalecane? Bo czytam, że sporo osób wyłącza jakieś funkcje itd.

I ogólnie. Polecacie przesiadkę na Windows 10, czy jednak lepiej zostać przy 7? Sprzęt mocny, jednak zastosowanie typowo do internetu i w/w programów. W gry nie gram

#windows #pc #windows10
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Kroos123 szpiegowanie jest i na 7 wiec co za różnica? Jedyne co mi się nie podoba to podpisy typu "ten komputer" albo jak cos mieli to "pracujemy nad tym"
Wygląd jeśli chodzi o 10 od 7 różni się delikatnie a nawet jak dla mnie jest ładniejszy.
Tak jak @kozik369 nic nie wyłączyłem i wszystko fajnie chodzi. Na początku miałem na zwykłym dysku i widać było poprawę w dzialaniu a po
  • Odpowiedz
@Kroos123:

1. Jak to jest z tym szpiegowaniem? Faktycznie wykrywają że korzysta się z nielegalnego oprogramowania czy to ściema? (nie mówię tu o samym Windowsie, tylko programach pokroju Matab, AutoCAD itp.)


Nie jest to prawda, nie ma czegoś
  • Odpowiedz
@Kroos123: Na samym początku myślenie, na drugim miejscu antywirus. Ja korzystam z tego wbudowanego i nigdy nic nie złapałem. Jeżeli mu nie ufasz i chcesz innego, to polecam ESETa.
  • Odpowiedz
@Kroos123 mam darmowego awasta ale to tak tylko dla formalności bo wbudowany jest dość dobry. Ogólnie polecam wszystkim w10 a się ze mnie śmieją (,)
  • Odpowiedz
W ciągu 4 lat z windowsem 7 wszystko szło dobrze, z windowsem 10 raz mi się popsuł dysk twardy a 2 razy cos sie z systemem stalo i musialem formatowac. A to wszystko w 1 rok.
  • Odpowiedz