Wpis z mikrobloga

Mircy, pobrałem aplikację e-pity 2016 i już po wpisaniu dwu liter mojego nazwiska wyskakują moje pełne dane. Dodatkowo pod koniec pracy przy potwierdzaniu wysyłki przychodem za poprzedni rok, przychód ten zostaje wpisany automatycznie. Dodam, że jakieś 2 tygodnie temu formatowałem komputer. Nie mam nigdzie danych z tej aplikacji na komputerze.
Jakim cudem te dane i przede wszystkim skąd się zaimportowały?
#pit #epity #informatyka #pytanie
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@sorhu: zgodnie z regulaminem nie powinni przechowywać takich danych

8.07 Korzystanie z Aplikacji przez Użytkownika nie wiąże się ze zbieraniem lub przetwarzaniem danych osobowych Użytkownika w innym zakresie, a wszelkie dane wprowadzane do Aplikacji w celu wypełnienia wybranego przez Użytkownika formularza mogą zostać przez Użytkownika zapisane w przestrzeni dysku lub pamięci urządzenia Użytkownika, bądź za pomocą tzw. Usługi zapisu danych w chmurze, świadczonej przez podmioty trzecie i nie są zapisywane
  • Odpowiedz
@niezbyt: Być może miałeś ustawiony zapis bazy w innej lokalizacji niż domyślna lub zapis w chmurze i dlatego, mimo formatu, baza programu e-pity 2015 nadal jest zapisana na komputerze. Możesz to sprawdzić. Wystarczy, że przeszukasz komputer (baza nazywa się epity2015.sqlite) lub sprawdzisz w ustawieniach programu, czy nie jest ustawiona synchronizacja z dyskiem Google (plik->ustawienia->Konto Google). Jeśli tak, to wyjaśnia, dlaczego dane wczytały się automatyczne. Btw, to bardzo pomocne rozwiązanie :)
  • Odpowiedz
@sorhu: Dane zapisują się wyłącznie na komputerze użytkownika. Nie są przechowywane na serwerach e-file. Informacje są dostępne w warunkach licencji, w części "Gromadzenie i zapis danych".

Tu fragmenty:

"7.01 e-file gwarantuje i oświadcza, że przy użyciu Aplikacji nie gromadzi danych wprowadzonych i zapisywanych przez Użytkownika, ponieważ są one zapisywane wyłącznie na urządzeniu Użytkownika, a w wersji Online na urządzeniu Użytkownika w tymczasowych plikach przeglądarki (cookies) oraz w pluginie do przeglądarki, jeżeli Licencjobiorca, go dobrowolnie
  • Odpowiedz
@efile: Hmm jedyne co mam, to folder z gotowym PDF'em do druku za tamten rok na dysku D. No nic nie ważne. Póki co nie mam czasu by to dogłębniej przeanalizować.
  • Odpowiedz
@niezbyt: Jeśli program zapamiętał dane, to na pewno są one zapisane na komputerze. W nowej wersji e-pity 2016 program zaciąga bazę z zeszłego roku, czyli w jednym programie mamy bazę 2016 i 2015 (jeśli program był instalowany w zeszłym roku). W prawym górnym rogu programu wyświetla się rok, jeśli na niego klikniemy, możemy przełączyć się na rok 2015.
efile - @niezbyt: Jeśli program zapamiętał dane, to na pewno są one zapisane na kompu...

źródło: comment_Z8oqtvgNEs43biwDvk3ABFAoLK8OXcYg.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz